Статки Філарета Гальчева з 5,6 млрд. доларів зменшились до 305 млн.
Статки Філарета Гальчева з 5,6 млрд. доларів зменшились до 305 млн.

З грудня головний акціонер Eurocement і голова ради директорів «Євроцемент груп» Філарет Ґальчев перестав бути мільярдером. В середині 2014 року Bloomberg Billionaires Index оцінював його статки в 5,6 млрд. доларів, в кінці грудня – в 1 млрд. доларів і приблизно в 305 млн. доларів на даний момент. Про це пишуть Ведомости.

Bloomberg пов’язує це зі спадом попиту на будматеріали на тлі глобального уповільнення зростання економіки.

Агентство називає Ґальчева першим із 2008 року російським мільярдером, який втратив великий іноземний актив.

Раніше Financial Times писала, що Ґальчев був змушений продати частку в LafargeHolcim через необхідність збільшити забезпечення за кредитом, наданим його компанії Eurocement через Bank of America Merrill Lynch. Eurocement залучив свого часу кредит для покупки частки в 6,12% в найбільшому в світі виробникові цементу LafargeHolcim.

Однак на тлі нестабільності на світових фінансових ринках ціна акцій LafargeHolcim впала на понад 40% за останні півроку.

Після вимоги про збільшення забезпечення за кредитом, наданим для покупки цих акцій, Eurocement продав свою частку в LafargeHolcim «Сбєрбанку» з можливістю зворотної купівлі, писала FT.

На початку лютого «Сбєрбанк» продав 6,12% акцій LafargeHolcim Limited за ціною 36,25 швейцарських франка за штуку, в той час як придбав він їх по 41 франку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ