У проект  «Стіна» вже вклали 160 млн. грн
У проект «Стіна» вже вклали 160 млн. грн

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в ході інспектування міжнародного пункту пропуску «Сеньківка» (Чернігівська обл.), де сходяться російський, український і білоруський кордон, відзвітував про кількість затрачених коштів на проект «Стіна» Про це повідомляє Хвиля.

«В цілому витрачено 160 млн. грн., які Україна отримала в якості технічної допомоги», –сказав Прем’єр. За його словами, проект покликаний забезпечити електронний контроль над кордоном. Сигнали про порушення будуть надходити оператору контролю над кордоном від відеокамер і безпілотників.

Нагадаємо, про початок реалізації масштабного проекту «Стіна», який передбачає інженерне облаштування більше 3 тисяч кілометрів українсько-російського кордону, Прем’єр Арсеній Яценюк оголосив півроку тому. Серед завдань проекту –зупинити нелегальну міграцію, контрабанду, проникнення диверсійних груп і переміщення зброї та радіоактивних матеріалів.

Втім, як пізніше з’ясувалося, далі гучних заяв справа не пішла. Яценюк пояснив це тим, що взимку будувати не дозволяли погодні умови. 14 травня уряд затвердив план заходів з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону (проект «Стіна»). Реалізація проекту займає 4 роки (2015-2018) і обійдеться в 4,1 млрд. гривень. У 2015 році витратити повинні трохи більше 1 мільярда гривень.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ