На 20-доларовій купюрі зобразять портрет жінки
На 20-доларовій купюрі зобразять портрет жінки

До 2020 року в США планують змінити дизайн 20-доларової купюри, замінивши портрет 7-го президента США Ендрю Джексона на зображення однієї з великих жінок американської історії. Дата виходу нової купюри не випадкова, адже саме у 2020 році  США відзначатиме соту річницю офіційної ратифікації поправки до Конституції, яка надала жінкам право голосу. Повідомляє FINANCE.UA.

І хоча рішення про офіційну зміну дизайну банкнот та монет може приймати лише Міністерство фінансів, американці уже почали працювати над виглядом нової купюри. Так, активісти створили онлайн-голосування під назвою «Жінки на двадцятках», у якому взяли участь понад 600 тисяч людей. За результатами опитування, найбільше американці хочуть бачити на банкноті жінку, що боролася за права афроамериканців, Ґаррієт Табмен. Вона набрала більше 118 тисяч голосів, випередивши колишню першу леді США Елеонору Рузвельт, героїню руху за громадянські права Розу Паркс і першу жінку-вождя черокі Вілму Менкіллер.

Зазначимо, що у США уже є гроші із зображенням представниць слабкої статі. Щоправда жінок карбували лише на монетах. Так, на монеті номіналом 1 долар розміщений портрет Сакаґавея, що супроводжувала експедицію Льюїса і Кларка на Заході США. Також жінки зображені на двох монетах, що належать Монетному двору США. Це 25-центовик штату Алабама з портретом Хелен Келлер, викарбуваний в 2003 році, і доларова монета з портретом С’юзан Б.Ентоні, що перебувала в обігу до 1981 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ