Столтенберґ про стримування Росії: «Сили НАТО готові до застосування»

Генсек НАТО Єнс Столтенберґ
Генсек НАТО Єнс Столтенберґ

Генсек НАТО Єнс Столтенберґ дав інтерв’ю The Wall Street Journal напередодні візиту до Литви. Там він відкрив один з невеликих командних пунктів, які називаються «Підрозділи інтеграції сил НАТО» (NFIU), пояснює журналіст Джуліан Е.Барнс. Генсек назвав їх «ключовими елементами зміцнення нашої колективної оборони».

А ось що сказав Єнс Столтенберґ щодо стримування Росії: «Протягом 40 років основним і майже єдиним завданням НАТО було забезпечення стримування в Європі. Холодна війна скінчилася, Берлінська стіна впала, й тоді, замість того, щоби податися на спочинок, ми вирушили за межі нашого регіону (до Афганістану). Тепер ми повертаємося назад».

«Війська, які ми тримаємо в Європі, не застосовуються, але дуже корисні, оскільки забезпечують стримування», – додав Єнс Столтенберґ.

Торкнувшись теми переговорів із Москвою, він зауважив: «Помилковим є вважати, наче переговори – це вже якась поступка чи прояв слабкості», – сказав Генсек НАТО. На його думку, все більша напруженість – це додатковий резон для переговорів. Він також наголосив: рішення НАТО проводити більше навчань і змінити їхній характер – «сигнал, що сили НАТО тут, вони готові до застосування», а дії альянсу «пропорційні, прозорі, передбачувані».

Єнс Столтенберґ зауважив: великі російські навчання «можуть бути прикриттям для агресивних дій – наприклад, підтримки сил на Східній Україні або анексії Криму. Велике число раптових навчань підриває значення наших угод з Росією».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, НАТО відкриває шість штабів на своїх східних кордонах із Росією на тлі війни в Україні й загострення відносин Заходу з Москвою.

Тим часом на полігоні під Новоросійськом (РФ) розпочалися спільні армійські навчання «Славянскоє братство», на яких відбуватимуться тренування «з протидії Майдану». У навчаннях беруть участь десантники з Росії, Білорусі та Сербії.

Читайте: Українці позбулися ілюзій: «заспокоїти» Росію зможе лише НАТО

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ