Генсек НАТО Єнс Столтенберґ
Глава НАТО Єнс Столтенберґ відвідає Україну

Ближче до кінця вересня Україну вперше відвідає Єнс Столтенберґ, повідомляють Джуліан Барнс і Лоренс Норман у The Wall Street Journal. Про ці плани генсека НАТО розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час свого візиту до штаб-квартири альянсу в Брюсселі. НАТО підтвердило цю інформацію, проте, подробиць не повідомило.

«За словами Клімкіна, Столтенберґ має намір підписати угоду, що дозволяє Альянсу створити в Україні своє представництво і активніше співпрацювати з Києвом у сфері стратегічних комунікацій, знешкодження мін, проблем військово-морського флоту і спецоперацій», – йдеться в статті. Клімкін назвав прийдешній візит «знаковим і символічним» для відносин між Україною та НАТО.

«Візит відбудеться напередодні крайнього терміну, що настає 31 грудня, встановленого для повного приведення в дію умов лютневої мирної угоди між Україною, Росією та проросійськими сепаратистами, яку було підписано в Мінську», – зазначають автори. Видання нагадує, що попередній глава НАТО – Андерс Фог Расмуссен, який обіймав пост генсека до жовтня 2014 року, – відвідав Україну в серпні 2014 року, через кілька місяців після анексії Криму Росією, на початку конфлікту на сході України.

До слова, найближчим часом п’ять трастових фондів НАТО на загальну суму майже 5,5 млн євро мають запрацювати в Україні. Про це розповіла речник Міноборони України Вікторія Кушнір. З її слів, через трастові фонди Альянс планує допомагати українським Збройним силам за такими напрямками: модернізація системи зв’язку та автоматизації, реформування систем логістики та стандартизації, фізична реабілітація та протезування військовослужбовців, поранених в АТО, кіберзахист, а також перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ