Нововведення запрацює з 2016 року
Нововведення запрацює з 2016 року

З 2016 року Вільнюс має намір зменшити обсяги вивезення відходів на звалище шляхом запровадження відповідного податку та запуску механічного сортування. Про це повідомляє delfi.lt.

Як зазначають у мерії, так званий «податок на звалище» у 21,72 євро (без ПДВ) за тонну не лише стимулює мешканців литовської столиці до роздільного збору сміття, а й дозволить покращити якість послуг з вивезення та утилізації відходів. До слова, розмір такого обов’язкового платежу буде збільшуватися щороку, і у 2020-му становитиме 44,89 євро за тонну.

До того ж, лінія механічного сортування дозволить відокремлювати та відправляти на вторинну переробку папір, пластик, метал, скло і біологічні відходи. Останні будуть застосовуватися для виробництва біопалива або спалюватися. І лише невелика частка сміття буде відправлятися на звалище, вважають у мерії.

Запровадження механічного сортування сміття змусить жителів литовської столиці значно більше платити за вивезення побутових відходів. Податок на механічну і біологічну обробку відходів становитиме близько 40 євро (без ПДВ) за 1 тонну.

Читайте: Волонтери збирають пластикове сміття на протези для військових

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ