nursultan-nazarbayev
Пропонуються такі варіанти перейменування Астани – Назарбаєв, Нурсултан, Єлбаси (голова держави), Астана-Єлбаси

Столицю Казахстану Астану можуть перейменувати на честь президента країни Нурсултана Назарбаєва. Про це йдеться в декларації з нагоди 25-річчя незалежності, пише zakon.kz.

З-поміж депутатів сенату за ухвалення декларації проголосували 46 осіб, мажилісу – 105.

У документі пропонують відобразити ім’я Назарбаєва в найменуванні столиці Казахстану і спорудити в Астані на честь 25-річчя незалежності держави монумент «Незалежний Казахстан».

Нову назву столиця країни може отримати вже до кінця 2016-го. Зокрема, запропоновані такі назви – Назарбаєв, Нурсултан, Єлбаси (голова держави), Астана-Єлбаси.

Водночас остаточне рішення щодо перейменування Астани ухвалюватиме сам Назарбаєв.

«Він може або направити це на республіканський референдум, або в парламент, де буде розглядатися. І чи буде ухвалено таке рішення, чи не буде, я не можу сказати», – зазначив голова Конституційної ради Казахстану Ігор Рогов.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на честь 25-річчя незалежності Казахстану Національний банк випустить в обіг пам’ятну банкноту номіналом 10 тисяч тенґе з портретом президента країни Нурсултана Назарбаєва. Банкнота потрапить в обіг 1 грудня 2016 року.

Як відомо, Нурсултан Назарбаєв очолює Казахстан з кінця вісімдесятих років – у 1989 році він став першим секретарем ЦК Компартії республіки. З 1990 року він обіймає посаду президента, в квітні його переобрали вже на п’ятий термін. Назарбаєв також має офіційний титул «Лідер нації».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ