Київ накрило димом через лісову пожежу
Київ накрило димом через лісову пожежу

У зв’язку з горінням лісу між Броварами і Зазим’ям, продукти горіння поширилися на деякі райони міста Києва. У ніч на 3 вересня столицю накрило густим димом. Фахівці ДСНС рекомендують закривати вікна, а також здійснювати провітрювання приміщень у вечірній і нічний час, повідомляє прес-служба КМДА.

Також рекомендується обмежити прогулянки дітей, а в разі необхідності використовувати вологі пов’язки для захисту органів дихання. У разі погіршення стану здоров’я слід негайно звертатися до медичних установ.

Столична влада рекомендувала школам призупинити навчально-виховний процес у зв’язку із аномальною спекою та задимленістю у місті. «У зв’язку з розповсюдження на території Києва продуктів горіння пожеж, що виникли у 30-кілометровій зоні в Київській області, а також через високу температуру повітря, комісією з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій при КМДА було ухвалено рішення рекомендувати призупинити навчальний процес у столичних школах», – йдеться у  повідомленні. Як зазначили у КМДА, сьогодні, 3 вересня, у школах буде скорочено навчальний день. Завтра, 4 вересня, навчальний процес буде призупинено взагалі.

Наразі міська влада вживає заходів, аби знизити вміст шкідливих речовин у повітрі. Так, за словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, сьогодні буде обмежено в’їзд великовантажного транспорту в столицю. Також столична влада звернулася до власників автотранспорту з проханням за можливості не користуватися приватними авто. У місті буде організовано полив вулиць та дворів у посиленому режимі.

Тим часом експерти надали рекомендації щодо захисту від задимлення

  1. За можливістю, залишити на деякий час зону задимлення. Звести до мінімуму перебування на відкритому повітрі, особливо вранці, коли концентрація небезпечних речовин найбільша. Не робити пробіжок та прогулянок.
  2. Рекомендується вживати кисломолочні продукти, підсолену та лужну воду. Обмежте вживання солодкої газованої води.
  3. Дуже важливо приймати полівітаміни (якщо немає протипоказань).
  4. Рекомендується одягати захисні маски. Особливо це стосується літніх людей, та тих, хто страждає на діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легень, алергію. У приміщеннях краще проводити вологе прибирання, як мінімум раз на день, а віконні та дверні отвори завішувати вологою тканиною (простирадлами, марлею).
  5. Кілька разів на день приймайте душ.
  6. Частіше промивайте ніс і горло морською водою, фізіологічним розчином.
  7. У їжі перевагу надавайте фруктам і овочам, іншим стравам, багатим на мінеральні речовини.
  8. Не вживайте алкоголь. Не куріть. Це провокує розвиток гострих і хронічних захворювань дихальної системи.
  9. Якщо у вас з’явилися задишка, кашель – зверніться до лікаря. Якщо є хронічні захворювання, виконуйте вказівки вашого лікаря.
  10. Користуйтеся приміщеннями, де є очищення повітря і працюють кондиціонери.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 26 серпня Київ вже накривало ядучим димом від палаючих в області торфовищ. Осередки загоряння були зафіксовані біля Ірпеня, Бучі, Горенки та Гостомеля.

Читайте: Столичні діабетики та алергіки – у зоні ризику через перевищення концентрації в повітрі шкідливих речовин

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ