Стоунхендж
Знахідка розташована за 3 км від Стоунхенджа

Археологи знайшли у Великій Британії залишки гігантського (500 м у діаметрі) кола дерев’яних стовпів. Знахідка розташована на території археологічного комплексу Даррінґтон-Воллс за 3 км від Стоунхенджа, пише The Independent.

Науковці з’ясували, що коло так і не добудували. Експерти вважають, що за кілька років після початку будівництва в суспільстві відбулися сильні релігійно-політичні політичні зміни, тому роботи зупинили.

Величезні дерев’яні стовпи (завдовжки 6-7 м і діаметром 60-70 см) вирвали з ям (завглибшки 1,5 м) і використовували для розширення інших елементів комплексу.

durringtonwalls4 durringtonwalls3Окрім того, що за кілька років ями для стовпів спеціально засипали уламками крейди. Під шаром цього матеріалу в одній із ям вчені виявили лопату з коров’ячої кістки. Ймовірно, її кинули туди під час ритуалу, який ознаменував закриття «проекту».

Це сталося приблизно одночасно з перебудовою самого Стоунхенджа: з широкого кола з низьким камінням – у вузьке з високим.

У ту ж епоху насипали найбільший курган Європи, Сілберрі-Гілл (заввишки 39 м). Ці зміни археологи пов’язують з появою у Британії культури дзвоноподібних кубків і переходом від неоліту до бронзового віку.

Читайте: Новий «Стоунхендж» знайшли у Британії

БЕЗ КОМЕНТАРІВ