медичне страхування
Проект медичної реформи представив іще міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі в грудні 2014 року

В Україні можуть запровадити загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування з 1 січня 2018 року. Відповідний законопроект внесла 2 серпня на розгляд Верховної Ради голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

«Стрімке погіршення фінансово-економічного становища в країні викликає критичну недостатність можливостей держави забезпечити потреби населення в охороні здоров’я за рахунок бюджетних коштів. Враховуючи це, законодавче врегулювання загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування є актуальним і важливим завданням», – йдеться у пояснювальній записці.

Запровадження загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування, на думку автора законопроекту, передбачає за рахунок цільових страхових внесків з доходів громадян формувати кошти на медичне забезпечення. Це повинно забезпечити безоплатне надання застрахованим особам медичних послуг у разі настання страхового випадку в обсязі та на умовах, передбачених програмою страхування на всій території України. При цьому застрахованими особами в даній системі стануть всі громадяни країни, включаючи пенсіонерів, що не працюють, інвалідів, студентів і дітей до 16 років.

Правовідносини між страховиками, страхувальниками, застрахованими особами та установами охорони здоров’я регулюватимуться на договірній основі. У пояснювальній записці зазначається, що медична допомога надаватиметься закладами охорони здоров’я за рахунок коштів, акумульованих у системі загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування. Це повинно сприяти розвитку конкуренції серед медзакладів.

Нагадаємо, проект медичної реформи представив іще міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі в грудні 2014 року. Тоді він висловив надію, що страхова медицина в Україні може запрацювати вже до кінця 2015 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ