Студентів та викладачів звільнили від мобілізації
Студентів та викладачів звільнили від мобілізації

Президент України Петро Порошенко підписав закон №2620 про звільнення від призову на військову службу по мобілізації окремих категорій педагогічних і наукових працівників, повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно закону, призову на військову службу під час мобілізації не підлягають студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання; наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або вчений ступінь, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, за умови, що вони працюють відповідно в вищих навчальних закладах, наукових установах та організаціях, загальноосвітніх навчальних закладах за основним місцем роботи не менше ніж на 0,75 ставки.

Військовослужбовці з числа зазначених осіб, призваних на військову службу до набрання чинності закону, підлягають звільненню, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Верховна Рада ухвалила закон 1 липня.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в Україні триває шоста хвиля мобілізації. В Міноборони стверджують, що повістки можуть вручати де завгодно, але дії військових комісарів обіцяють перевірити. «Законом України не визначено порядок вручення повісток. Будь-які випадки протиправних дій з боку представників військово-районних комісаріатів нами уважно вивчаються. Проводиться службове розслідування», – запевнив речник генштабу ЗСУ Владислав Селезньов.

Читайте: Кондитерську фабрику на Київщині спіткала примусова мобілізація

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ