Знайдена акула є одним з найбільших морських хижаків раннього крейдяного періоду
Знайдена акула є одним з найбільших морських хижаків раннього крейдяного періоду

Американський студент і його подруга випадково виявили кістки доісторичної акули Leptostyrax macrorhiza. Ця риба, довжиною шість-дев’ять метрів, була одним з найбільших морських хижаків раннього крейдяного періоду (100 мільйонів років тому). Про це повідомляє Лента.Ру, із посиланням на видання Live Science.

Величезну рибу знайшли у Дак-Крік, що у Техасі, де 100 мільйонів років тому було неглибоке море. При чому знахідка виявилася випадково: дівчина ненароком зачепилась за якийсь «камінь», придивившись до якого, зрозуміла, що перечепилась за великі хребці, котрі стирчать із землі на 11,4 сантиметра. За зовнішніми ознаками чоловік дівчини, котрий вивчає палеонтологію, відніс володаря хребців до загону ламнообразних акул. У науковій літературі він знайшов опис схожих хребців такого ж віку, знайдених у 1997 році в Канзасі – і визнав техаську і канзаську акули представниками одного і того ж виду. Раніше від цієї риби знаходили тільки зуби, що не давало скласти уявлення про її розміри.

Втім, палеонтолог Кенсит Сімада, який відкрив канзаський скам’янілості, вважає, що скам’янілості можуть належати й іншому виду древніх акул. Проте у будь-якому разі це відкриття змінює уявлення вчених про моря раннього крейдяного періоду. Адже досі дослідники вважали, єдиними великими хижаками тієї доби пліозаврів – довгошиїх родичів сучасних ящірок, довжиною до 12 метрів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ