Комп'ютер C.H.I.P. коштує всього 9 доларів
Комп’ютер C.H.I.P. коштує всього 9 доларів

Інженери з каліфорнійської компанії «Next Thing Co» розробили мініатюрний портативний комп’ютер, який коштує всього 9 доларів. Називається ця крихітка C.H.I.P. і містить на своїй платі все необхідне для того, щоб людина мала змогу користуватися усіма потрібними їй додатками.

Як повідомляє Обозреватель, подібні комп’ютери на основі мікроконтролерів Arduino або Raspberry Pi останнім часом невпинно набирають популярності, але їхня ціна часто перевищує 35-40 доларів. На їх фоні C.H.I.P. віддають майже задарма. При цьому комп’ютер нічим не гірший за схожі пристрої. Він складається з центрального процесора, що працює на тактовій частоті 1 ГГц, має 512 МБ оперативної пам’яті і 4 ГБ пам’яті для операційної системи, програм і даних користувача. Мікроконтролер також містить у собі модуль бездротового зв’язку 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.0, порти USB і microUSB та порт для виведення зображення та звуку. При цьому розміри друкованої плати – всього лише 4 на 6 сантиметрів. Тож власник крихітного комп’ютера зможе завжди носити його у себе в кишені.

Людям, які зможуть розкошелитися ще на 40 доларів, розробники пропонують додатково купити ґаджет PocketC.HIP, що  перетворитт C.H.I.P. на повноцінний кишеньковий комп’ютер з маленьким дисплеєм і фізичною клавіатурою. При цьому акумулятора пристрою виставчить на 5 годин безперервної роботи.

Схоже, ідея дешевого мікрокомп’ютера припала до душі майже 3000 користувачам Kickstarter. Адже вже зараз розробники комп’ютера зібрали 130 000 доларів з 50 000 необхідних для початку масового виробництва. Зазначимо, що перші комп’ютери отримають своїх власників лише у травні 2016 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ