Робот
Vyo схожий на настільну лампу з рухомою «головою»

Прототип робота для управління елементами «розумного» будинку створили дослідники з Корнельського університету спільно з представниками компанії SK Telecom, пише IEEE Spectrum.

Робот, якого назвали Vyo, схожий на настільну лампу з рухомою «головою», камерою та дисплеєм. Власник цього творіння взаємодіятиме з ним за допомогою екрану і пластикових фізичних іконок (творці називають їх «фіконками»), кожна з яких позначає певну систему або домашній прилад.

Приміром, за допомогою червоної іконки можна керувати системою опалення – якщо її покласти на підставку, то камера Vyo розпізнає її та включить опалення.

При цьому, переміщаючи іконку по підставці, можна регулювати температуру (або яскравість освітлення, якщо йдеться про «фіконку», що відповідає за управління лампами в будинку). Для вимкнення пристрою достатньо прибрати потрібну іконку з підставки.

Якщо пристрій або система «розумного» будинку перестане функціювати в штатному режимі, робот «озиратиметься» у різні боки, щоб привернути увагу господаря.

Читайте: У Німеччині презентували чутливого до болю робота 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ