Володимир Цибулько
Володимир Цибулько

Створити нову партію комуністам в Україні не вдасться, бо «канонічний» електорат КПУ не зможе переключитися на інші ліві партії. По суті цей електорат негнучкий, некреативний, він інертний і може існувати тільки в рамках КПУ. Підтвердження цьому – електоральні провали лівих проектів, які свого часу починали вихідці з Компартії, зокрема Грач у Криму, який створив так звану Комуністичну партію робітників і селян, і вона не мала жодного успіху.

Про це виданню Інформаційний Акцент повідомив політолог Володимир Цибулько, коментуючи ймовірність створення комуністами нової партії.

На думку експерта, соціальна база для створення лівих партій в Україні є, проте вони будуть помірковано лівими, а не крайніми, як свого часу була КПУ.

«Соціальний ґрунт для розвитку лівих партій в Україні є, адже запит на захист людей найманої праці у суспільстві існує давно. Проте зростання лівого електорату може бути тільки внаслідок зростання дикості капіталізму. Оскільки держава сама пробує використовувати ліву риторику, то запит на такі політичні сили не надто зростатиме, до того ж, ліва політика у нас асоціюється з Росією. Думаю, що в Україні найближчим часом може з’явитися якісний соціал-демократичний проект. На українському політичному полі насправді є запит на інтернаціоналізацію партій, адже в нас лише праві мають якусь постійну співпрацю з європейською народною партією. Тому швидше за все, ця ніша поміркованих лівих буде найближчим часом зайнята», – запевнив Цибулько.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 16 грудня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Міністерства юстиції у повному обсязі та заборонив діяльність КПУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ