Стихійні лиха, міграція, тероризм – основні світові ризики 2017 року

Експерти Світового економічного форуму представили в Давосі щорічну доповідь

Експерти Світового економічного форуму назвали провідні ризики для людства протягом 2017 року. Щорічна доповідь була представлена на зустрічі неурядової організації у Давосі, передає BBC.

До переліку ризиків, ймовірність яких оцінюється як висока, потрапили: екстремальні погодні явища, вимушена масова міграція, терористичні атаки, великі шахрайства, пов’язані з маніпуляціями із базами даних.

За останній рік п’ятірка найбільш ймовірних ризиків змінилася. 2016 року експерти ВЕФ ставили на перше місце у списку потенційних небезпек широкомасштабну міграцію, а терористичних нападів взагалі не було в переліку, їхнє місце займали «міждержавні конфлікти з регіональними наслідками».

У список також увійшли кібератаки, незаконна торгівля (зокрема зброєю, радіоактивними речовинами, наркотиками, товарами, обіг яких заборонений або обмежений), міждержавні конфлікти та провали урядів.

Потенційними небезпеками, які в разі реалізації матимуть найбільш руйнівний ефект, експерти ВЕФ називають використання зброї масового ураження, екстремальні природні явища та природні катастрофи, водну й продовольчу кризу, а також безробіття.

У доповіді наводяться й різні довгострокові ризики, які з року в рік нікуди не зникають. Серед них – майнова нерівність, що веде до соціальної та політичної поляризації та, як наслідок, до слабкого зростання економіки і уповільнення технологічного прогресу.

Експерти Давосу також не оминули увагою той факт, що невдоволення політичною ситуацією в багатьох країнах породило і зростання підтримки популістів. Особливо яскраво це явище проявилося 2016 року. Прикладами цієї небезпечної тенденції, на думку авторів доповіді, є підсумки референдуму Британії, на якому більшість мешканців країни проголосувала за вихід з ЄС, а також перемога на президентських виборах в США республіканця Дональда Трампа.

Загалом фахівці наголошують на необхідності суспільних змін та збереженні системи глобального співробітництва, яка останнім часом погано працює на тлі сирійської та інших проблем.

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ