Експерти Світового економічного форуму представили в Давосі щорічну доповідь

Експерти Світового економічного форуму назвали провідні ризики для людства протягом 2017 року. Щорічна доповідь була представлена на зустрічі неурядової організації у Давосі, передає BBC.

До переліку ризиків, ймовірність яких оцінюється як висока, потрапили: екстремальні погодні явища, вимушена масова міграція, терористичні атаки, великі шахрайства, пов’язані з маніпуляціями із базами даних.

За останній рік п’ятірка найбільш ймовірних ризиків змінилася. 2016 року експерти ВЕФ ставили на перше місце у списку потенційних небезпек широкомасштабну міграцію, а терористичних нападів взагалі не було в переліку, їхнє місце займали «міждержавні конфлікти з регіональними наслідками».

У список також увійшли кібератаки, незаконна торгівля (зокрема зброєю, радіоактивними речовинами, наркотиками, товарами, обіг яких заборонений або обмежений), міждержавні конфлікти та провали урядів.

Потенційними небезпеками, які в разі реалізації матимуть найбільш руйнівний ефект, експерти ВЕФ називають використання зброї масового ураження, екстремальні природні явища та природні катастрофи, водну й продовольчу кризу, а також безробіття.

У доповіді наводяться й різні довгострокові ризики, які з року в рік нікуди не зникають. Серед них – майнова нерівність, що веде до соціальної та політичної поляризації та, як наслідок, до слабкого зростання економіки і уповільнення технологічного прогресу.

Експерти Давосу також не оминули увагою той факт, що невдоволення політичною ситуацією в багатьох країнах породило і зростання підтримки популістів. Особливо яскраво це явище проявилося 2016 року. Прикладами цієї небезпечної тенденції, на думку авторів доповіді, є підсумки референдуму Британії, на якому більшість мешканців країни проголосувала за вихід з ЄС, а також перемога на президентських виборах в США республіканця Дональда Трампа.

Загалом фахівці наголошують на необхідності суспільних змін та збереженні системи глобального співробітництва, яка останнім часом погано працює на тлі сирійської та інших проблем.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ