Снимок экрана 2016-08-30 в 19.21.17 2
На прес-конференції про зміни у виплаті стипендій у заступника Данилюка кинули торт

З 2017 року стипендії отримуватимуть лише найкращі студенти, а також пільговики. Водночас сам стипендіальний фонд не зменшуватимуть. Про це повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко на круглому столі 30 серпня в Києві, пише Інтерфакс-Україна.

«Ми не будемо підтримувати ситуацію, коли… 75% студентів отримують стипендію просто тому, що вони вчаться. Це неправильно, просто смішно – ми утримуємо всіх студентів за рахунок найкращих. Тому ми будемо підтримувати найкращих, а стипендіальний фонд мінятися не буде», – сказав він.

Наразі Міністерство фінансів і Міністерство освіти та науки обговорюють варіанти реформування системи виплати стипендій, щоби забезпечити ефективне витрачання наявних бюджетних коштів.

Марченко вважає, що має бути соціальна стипендія для студентів, яким необхідна матеріальна підтримка, і стипендія академічна – для тих студентів, які показують високі результати в навчанні.

Варто зазначити, що нововведення не припали до душі студентам. Близько 10 активістів під час дискусії на прес-конференції кинули торт у заступника міністра і почали вигукувати гасла щодо неефективності скорочення витрат на стипендії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Міністерство фінансів пропонує з наступного року нараховувати стипендії лише студентам із малозабезпечених верств населення. Міносвіти цю ініціативу не підтримало.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ