Коломойський
«Укрзалізниця» субсидує олігархів, вважає радник міністра інфраструктури

Укрзалізниця субсидує виробників залізної руди та інші країни, куди вона транспортується. Про це у статті на ЛігаБізнесІнформ пише радник міністра інфраструктури України Іван Макушенко.

За його словами, у перевезеннях в межах України (без транзиту) залізна руда забезпечує 25% обсягу (в тоннах) і 30% вантажообігу (в тонно-кілометрах). «Але 77% усіх перевезень – це експорт. При цьому залізна руда транспортується в 1,4 рази дешевше, ніж зерно, і більш ніж вдвічі дешевше, ніж сталь. Іншими словами, «Укрзалізниця» субсидує виробників залізної руди та інші країни, куди ця руда транспортується», – заявив радник міністра.

Макушенко відзначає, що більш низька собівартість руди в порту (що включає і доставку руди в порт) дає можливість для більш гнучкої цінової політики власників руди на ринках країн-імпортерів. «Залізну руду в Україні видобувають підприємства двох ФПГ, власники яких де-факто є одними з бенефіціарів української плутократії», – заявляє він.

Як відомо, ключовими гравцями українського ринку залізної руди є «Метінвест» Ріната Ахметова і Вадима Новинського, Ferrexpo Костянтина Жеваго, Південний ГЗК, який контролюють «Метінвест» і «Євраз» Романа Абрамовича, і Криворізький залізорудний комбінат Ігоря Коломойського та Ахметова.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ