Експерт розкритикував нові тарифи на житлово-комунальні послуги
Експерт розкритикував нові тарифи на житлово-комунальні послуги

Кандидат економічних наук Олександр Охріменко у статті для 112 пояснив, чи допоможуть субсидії українцям подолати проблему високих тарифів на житлово-комунальні послуги.

«Навіть нефахівцям зрозуміло, що не можна в Україні робити такі тарифи ЖКГ з урахуванням рівня життя населення. Можна скільки завгодно говорити про те, що це реформа, що це вимога МВФ чи ЄС, але факт залишається фактом: тарифи ЖКГ в Україні після 2013 року є абсурдними»,− підкреслив Охріменко.

Він нагадав, що субсидії в Україні існують понад десять років, але їх актуальність зросла останнім часом, коли тарифи ЖКГ для населення стали як у Європейському Союзі: «Шкода, що зарплатам ще далеко до ЄС».

Відповідно до інформації Державної служби статистики України, у вересні 2016 року 5,4 мільйона українських сімей отримали субсидії ЖКГ. Це близько 36% всіх родин України.

«Це абсурд. Не самі субсидії, а нинішня система тарифів ЖКГ. Якщо уважно придивитися до цих цифр, то можна зробити висновок, що чинний уряд України свідомо завищив тарифи до такого рівня, щоб більш ніж третина сімей України просто не могла їх сплатити», − зауважив економіст, додавши, що 2013 року частка родин, які отримували субсидії ЖКГ, не перевищувала 5% від загальної кількості сімей в Україні.

За його словами, в цій ситуації виникає питання, чи вистачить у бюджеті коштів на ці субсидії. Уряд Гройсмана заявив, що вистачить, але інформація Держстату свідчить про геть інше.

«Така система субсидій не може вирішити проблему високих тарифів, оскільки вона, по суті, є просто спробою заспокоїти суспільство. А та обставина, що підприємства ЖКГ просто не зможуть нормально працювати, мало кого цікавить. Тож тримаймо кулачки, ставимо свічки і мріємо, що зима буде теплою. Бо за таких методів вирішення проблем з боргами за субсидіями ЖКГ не переживуть холодної зими українці ані із субсидіями, ані без субсидій», − підсумував фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ