rentsi
У разі провалу на референдумі Ренці пообіцяв піти у відставку

4 грудня в Італії таки пройде референдум з питання конституційної реформи. Римський суд відхилив скаргу щодо скасування його проведення, пише Reuters.

У разі схвалення конституційної реформи політична система в країні сильно зміниться, будуть урізані повноваження Сенату, порядок його формування та фінансування, а також посилиться виконавча влада в країні.

Противники ініціативи кажуть, що вона призведе до концентрації влади в руках прем’єра. Ренці стверджує, що його пропозиція спрямована на стабілізацію роботи парламенту та уряду.

Попри те, що референдум відбудеться, згідно з усіма опитуваннями громадської думки, громадяни, найімовірніше, відхилять пропозицію прем’єр-міністра Італії Маттео Ренці. У цьому випадку він пообіцяв піти у відставку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, чимало європейських політиків вважають Італію основною загрозою фінансовій стабільності єврозони.

На думку аналітиків, за умови найгіршого сценарію референдум закінчиться не на користь Ренці, який піде у відставку, і ринок сприйме цю подію як чергову ознаку нездатності уряду країни проводити реформи. Це викличе сумніви в тому, що Італія зможе досягти тих темпів зростання економіки, які потрібні для стабільного скорочення держборгу, що становить 135% ВВП при рекомендованих Єврокомісією 60%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ