ony-shhenko
«Укргазвидобування» розірвало всі договори про спільну діяльність з компаніями Онищенка

Солом’янський райсуд Києва наклав арешт на газ у підземних сховищах, який належить трьом компаніям нардепа-втікача Олександра Онищенка. Паливо передали держкомпанії «Укргазвидобування» для подальшої реалізації. Про це йдеться в ухвалі Апеляційного суду Києва від 31 жовтня, передають Українські новини.

Арешт наклали ще 9 вересня. Водночас саму ухвалу в держреєстрі досі не оприлюднили.

Арештоване блакитне паливо Фірми «Хас», «Карпатнадраінвесту» і «Надра Геоцентру», що його видобули у рамках спільної діяльності з «Укргазвидобуванням».

Нагадаємо, «Укргазвидобування» в судовому порядку розірвало всі наявні договори про спільну діяльність з компаніями Онищенка.

Під час розслідування НАБУ встановило, що протягом січня 2013 – січня 2016 років компанії «Карпатнадраінвест», «Надра Геоцентр», «Хас», у яких були укладені договори про спільну діяльність з «Укргазвидобуванням», продавали видобутий газ за заниженою вартістю (по 2,64 тис. грн. за тисячу кубометрів при ринковій вартості 7,06 тис. грн.) на товарних біржах «Центр» і «Львівська універсальна». Покупцями виступали кілька пов’язаних ТОВ, які потім реалізовували його підприємствам реального сектору економіки вже за справжньою ціною з невеликою знижкою – 6,9 тис. грн.

Сума збитків, завданих державі, оцінюється в три мільярди гривень (більш ніж 1,3 несплаченої ренти і понад 1,6 млрд. гривень незаконних доходів від перепродажу газу через фіктивні підприємства).

Нагадаємо, 5 липня 2016 року з народного депутата Олександра Онищенка Верховна Рада зняла депутатську недоторканність, Рада дозволила його затримання й арешт, однак він чкурнув до Австрії.  Ще до ухвалення рішення парламентом виїхав у Росію.

Національне антикорупційне бюро 10 серпня оголосило Онищенка у всеукраїнський розшук.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ