Савченко
Савченко розповіла, що рятувала поранених під час вбивства журналістів, і що не вміє коригувати артстрілянину

Українська льотчиця Надія Савченко повідомила російському суду в Донецьку (Ростовська обл.), де у вівторок, 29 вересня, почався її допит, що в день обстрілу російських журналістів забирала поранених з українських блокпостів. Про це пише Інтерфакс.

«Разом зі своєю сестрою 17 червня 2014 я на її автомобілі забирала поранених бійців на блокпостах біля міста Щастя», – сказала Савченко, відповідаючи на запитання свого адвоката. «Свідки цього – як самі поранені бійці, так і бійці батальйону «Айдар», які допомагали», – зазначила підсудна, яка звинувачується у причетності до вбивства російських журналістів.

Савченко також повідомила, що у неї були дві радіостанції, коли її брали в полон. «Коли мене затримали сепаратисти, у мене були дві радіостанції та два мобільних телефони», – сказала вона. «Мене затримали близько 10.30, а пізніше відвезли в Луганськ», – пояснила Савченко.

За її словами, російські журналісти повідомили їй про загибель своїх колег в Луганську. «Про загибель російських журналістів я дізналася від їхніх колег, коли перебувала в полоні в Луганську», – сказала вона під час допиту.

Нагадаємо, адвокати раніше заявляли, що мають неспростовні докази непричетності Савченко до інкримінованих їй злочинів. Савченко свою провину не визнає і заявляє, що була викрадена з території України й перевезена до Росії. Українка також заявила, що не має навичок коригування артилерії. «Я маю навички повітряного коригування вогню, але артилерійського коригування не маю», – сказала підсудна.

Савченко вирішила давати свідчення суду російською мовою. «Дуже складно ділити думки на окремі шматки для перекладача», – сказала вона.

Раніше суд відмовив захисникам Савченко у використанні детектора брехні, відеопроектора, а також інтернет-карти. Суд вважає ці клопотання передчасними і не вважає за необхідне змінювати регламент судочинства.

22 вересня Донецький міський суд Ростовської області Росії почав розглядати по суті справу Савченко. Українській льотчиці загрожує до 25 років позбавлення волі. Як відомо, народного депетата і члена української делегації в ПАРЄ в Росії звинувачують в причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі в минулому році та ведуть незаконний суд над громадянкою України, утримуючи її в СІЗО.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ