Юлія Льовочкіна
Юлія Льовочкіна 2014 року після Євромайдану оформила у власність острів

Суд призначив експертизу земельної ділянки депутата Юлії Льовочкіної біля річки Козинка, за який почала судитися прокуратура.  Про це йдеться у відповідній ухвалі суду від 19 липня, пишуть Наші гроші.

Згідно з даними реєстру, у провадженні Обухівського райсуду Київської області перебуває справа про витребування у народного депутата Юлії Льовочкіної 3,24 га землі біля річки Козинка.

До початку розгляду справи представник Льовочкіної подав клопотання про призначення земельно-технічної експертизи, щоби встановити, чи належить спірна ділянка до водного фонду та чи є вона островом.

Києво-Святошинська прокуратура це клопотання заперечувала, бо не стверджувала у позові, що ділянка є островом, а визначила її як таку, що перебуває у прибережній зоні водного фонду.

Натомість, як вважають у прокуратурі, експертиза затягне розгляд справи і не дасть можливості суду зробити правильні висновки.

11Суд частково задовольнив клопотання і призначив експертизу, що має з’ясувати, до якої категорії земель належали ділянки, коли їх передавали первинним власникам рішеннями виконкому Козинської селищної ради з 1998 по 2014 рік, і чи належить сьогодні ділянка Льовочкіної до земель водного фонду.

Питання, чи є ділянка островом, експертиза не з’ясовуватиме, позаяк суд зазначив, що у Земельному кодексі немає такої категорії земель як острів.

22Раніше повідомлялося, що Юлія Льовочкіна оформила у власність цю землю 2014 року після Євромайдану. Ділянка має цільове призначення – «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд».

Острів сполучається мостом із берегом, де розташований інший уже збудований маєток Юлії Львочкіної на ділянках площею 0,42 га.

У вересні 2014 року Державна сільгоспінспекція на прохання прокуратури встановила, що передача земель та будівництво на ділянці під Києвом поблизу Обухова, оформленій у власність сестри екс-голови Адміністрації Президента Юлії Льовочкіної, – «острові Льовочкіної» – відбувається всупереч законодавству.

Прокуратура Київської області здійснює перевірку законності забудови острова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ