Тягнибок вчергове закликав припинити політичні переслідування націоналістів.
Тягнибок учергове закликав припинити політичні переслідування націоналістів

Суд у справі учасників акції протесту біля парламенту 31 серпня 2015 року, яких звинувачують у масових заворушеннях, знову відклали. Цього разу до 7 жовтня, про це повідомляє прес-служба партії «Свобода».

23 вересня 2016 року мало відбутися підготовче судове засідання. Однак через помилку сторони обвинувачення суд не зміг належно повідомити про засідання одного з підозрюваних. Прокуратура вказала в обвинувальному акті хибну адресу, тож ані судова повістка, ані особистий візит судового працівника не змогли забезпечити явку на суд.

Суддя наголосив, що суд виконав усі умови, аби підозрюваний з’явився на попередньому засіданні. Своєю чергою, прокурор подав клопотання про оголошення підозрюваного у розшук, адже він після того, як йому змінили запобіжний захід і випустили з-під варти, нібито втік. Це твердження викликало обурення у решти підозрюваних, адже ледь не кожен із них стикався з фальшуванням справи проти себе. Зокрема, «свободівець» Юрій Сиротюк нагадав, як його посадили під варту через те, що він був прописаний нібито в Тернополі, хоча показував паспорт із київською реєстрацією.

«Прокуратура тримала мене в одиночній камері ІТТ у порушення будь-яких процесуальних вимог (…) У цей же час, коли з’ясувалося, що суддя, яка обирала мені запобіжний захід, рік вела судочинство під прапором «ЛНР» – проти неї навіть не порушили справу!», – зазначив він у залі суду.

Лідер «Свободи» Олег Тягнибок вчергове закликав припинити політичні переслідування націоналістів.

Суддя відхилив клопотання прокурора щодо оголошення Володимира Райфа в розшук і зобов’язав обвинувачення вирішити питання з доправленням підозрюваного. Судове засідання перенесли на 14:00 7 жовтня.

Читайте: Влада прагне знищити політсилу, яка може вивести людей на вулиці – Тягнибок

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року відбулося засідання Верховної Ради України, під час якого депутати у першому читанні ухвалили закон про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Найбільш резонансним було питання надання особливого статусу окупованим російськими військами територіям Донбасу. Реакцією на такі дії стали масові протести, в результаті яких понад сотня осіб отримала поранення, четверо правоохоронців загинули, а десятки активістів було затримано.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ