Царьов
Царьов називав себе «головою парламенту Новоросії»

Шевченківський райсуд Києва 21 червня повернув Генпрокуратурі обвинувальний акт проти екс-депутата від Партії регіонів Олега Царьова. Він стосувався посягання на територіальну цілісність держави. Про це йдеться у рішенні суду, оприлюдненому у Єдиному реєстрі судових рішень, пише Українська правда.

У рішенні суду описується низка закликів та вчинків Царьова до насильницької зміни влади, повалення конституційного ладу, змін меж території України. Зокрема, він схвалював анексію Криму Росією, визнавав легітимність так званої «ДНР» і закликав їх приєднатися до «вибору» жителів Криму.

«Реалізуючи свій задум, ОСОБА_2 (Царьов, – ред.) розробила злочинний план, який полягав у створенні передумов для росту напруження у суспільстві, протистояння між мешканцями західних та південно-східних регіонів України та відокремлення від України частини її регіонів з подальшим приєднанням до Російської Федерації», – йдеться у рішенні.

Також суд описав низку інших незаконних дій Царьова.

Тим не менше, суд відмовився розпочати судовий процес і повернув Генпрокуратурі подання, мотивуючи це тим, що у матеріалах немає підпису Царьова, який би свідчив про вручення йому підозри. На думку суддів, це порушує його права.

Як відомо, Царьов був одним з лідерів сепаратистського руху в Україні, зокрема називав себе «головою парламенту Новоросії».

25 березня 2016 року ГПУ спрямувала до суду звинувачення проти Царьова.

Його звинувачують у тому, що у квітні-травні 2014 року, будучи нардепом і кандидатом у президенти України, він «взяв участь у зборах проросійськи налаштованих громадян України, під час яких публічно закликав їх до активних дій, спрямованих на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу, а також до зміни меж території та державного кордону України шляхом визнання самопроголошених «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки» з використанням засобів масової інформації».

Царьова оголошено у розшук.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ