igor-kalyetnik
Феміда відмовила у задоволенні позову через сплив терміну позовної давності

Прокуратура не змогла витребувати на користь держави 11 га землі у мікрорайоні «Рокач» міста Буча, що належать померлому діду нардепа-комуніста Ігоря Калєтніка Василю Кіргану. Про це пишуть Наші гроші з посиланням на рішення Ірпінського міськсуду від 29 вересня.

У 1993 році Дослідна станція м’ясного тваринництва отримала держакт на право постійного користування 270 га для ведення сільського господарства. Правонаступником станції стало навчально-дослідне господарство «Ворзель» Національного університету біоресурсів і природокористування.

У 2007 році вчена рада університету у відповідь на лист Бучанської міськради погодила передачу 24 га із землекористування господарства «Ворзель» до запасу міста. Землю перевели до категорії житлової забудови, а міськрада передала її власність 113 громадянам для будівництва житла.

Пізніше ділянки змінили власників. З них було сформовано 7 нових ділянок площею понад 11 га, власником яких стала одна людина і продала їх Василю Кіргану.

Прокурор звернувся до суду про визнання недійсними рішень, скасування держреєстрації та повернення ділянок у власність держави, оскільки питання землекористування шляхом добровільної відмови від користування держземлями не належало до компетенції університету.

Крім того, після включення земель до запасу міста генеральний план щодо них не розроблявся.

Бучанська міськрада подала заяву про застосування строку позовної давності. Суд, у свою чергу, погодився, що прокурор запізно подав позов.

До слова, прокурор Ірпеня ще у 2008 році звертався до мера Бучі з приводу того, хто є користувачем 24 гектарів у мікрорайоні «Рокач». Строк загальної позовної давності складає 3 роки. Однак прокурор подав позов тільки у 2015 році, тобто через 7 років. Тож, суд відмов у задоволенні позову через сплив позовної давності

«Наші гроші» зазначають, що прокуратура не повідомила про поважні причини пропуску позовної давності, інформації про апеляції в судовому реєстрі також немає.

Довідка: Василь Кірган – дід колишнього першого віце-спікера Верховної Ради Ігоря Калєтніка. 2015 р. Василь Кірган помер. Раніше було відомо, що за аналогічною схемою у власності діда Калєтніка опинились 14 га бучанських лісів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ