Сергій Курченко
Суд зняв арешт з нафти Курченка

Печерський районний суд Києва зняв арешт з нафтопродуктів, що служили речовим доказом у кримінальному провадженні про нелегальне ввезення та продаж на території України нафтопродуктів підконтрольними бізнесмену Сергію Курченку фірмами. Це випливає з ухвали Печерського районного суду міста Києва від 22 жовтня 2015 року, яка оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень, пише Укрінформ.

На думку слідчого судді Світлани Смик, нафтопродукти, що знаходилися на території Одеського нафтопереробного заводу, більше не підлягають арешту, оскільки на указаній території вони відсутні. Рішення винесене за поданням виконавчого директора ПАТ «Одеський НПЗ», який звернувся до слідчого судді з клопотанням про скасування арешту майна, оскільки, на думку заводу, арешт був здійснений необґрунтовано. При цьому, слідчий на судове засідання не з’явився та заперечення на подане клопотання не надав.

Нагадаємо, відповідно до Кримінального процесуального кодексу України арештом майна є тимчасове позбавлення можливості відчужувати певне майно, а також заборона розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Як повідомлялося, судова тяжба довкола ОНПЗ розпочалася у березні минулого року після спроб компанії ВЕТЕК на чолі з «бухгалтером сім’ї Януковича» бізнесменом Курченком передати активи підприємства при посередництві російського ВТБанку компанії «Роснєфть». Тоді Курченко втік за межі України, а при перевірці НПЗ правоохоронними органами було встановлено, що вироблені нафтопродукти, які керівництво Одеського НПЗ мало експортувати, насправді за кордон не відправляли.

З метою запобігання несанкціонованого вивезення з ОНПЗ близько 65 тисяч тонн нафтопродуктів, на які накладено арешт, на територію підприємства 22 листопада введено збройну державну охорону. У листопаді 2014 року постановою слідчого судді Приморського районного суду Одеси було надано дозвіл на зміну місця зберігання речових доказів (натопродуктів), на які накладено арешт, і подальшої їх реалізації.

Курченка оголошено в міжнародний розшук. Як відомо, у серпні печерський райсуд Києва арештував нафтопродукти олігарха Сергія Курченка, які зберігаються на потужностях компанії «Укртранснафтопродукт».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ