АТО діти
Держпідтримка дітей військових передбачає безкоштовні підручники, соціальні стипендії, проживання тощо

Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Кабмін розробити порядок надання державної підтримки дітям учасників бойових дій. Таким чином Феміда частково задовольнила позов учасника АТО Олександра Мамалуя. Про це сам позивач повідомив на сторінці у Facebook.

«За моїм позовом бездіяльність Кабінету Міністрів визнана судом протиправною… Кабмін зобов’язаний судом виконати вимоги Закону та розробити порядок надання дітям бійців державної підтримки», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Кабмін, відповідно до вимог закону, мав розробити такий порядок до 6 липня 2015 року. Державна підтримка передбачає повну або часткову оплату за навчання за рахунок бюджету, отримання довгострокових  кредитів на освіту на пільгових умовах, безкоштовні підручники, соціальні стипендії, безкоштовне проживання у гуртожитку тощо.

«Без такого порядку закон – лише мертвонароджена декларація про благі наміри. І не може бути застосований. І не застосовується… Кабінет Міністрів не зробив цього досі. Хоча зобов’язаний був ще 11 місяців тому», – підкреслив Мамалуй.

Довідка: Олександр Мамалуй – суддя Харківського обласного господарського суду, який воював снайпером у складі 93-ї бригади під Донецьком у 2014-2015 роках.

Від початку так званої АТО статус учасника бойових дій отримали понад 159 тисяч військовослужбовців та працівників ЗСУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ