Російські найманці
Російській владі дедалі важче відправляти в Україну найманців

«Російській владі стає дедалі важче відправляти в Україну як добровольців добре підготовлених солдатів, і це незважаючи на тиражовані російським телебаченням сюжети про співвітчизників, які нібито перебувають у небезпеці, і засекречену інформацію про бойові втрати», – йдеться в матеріалі оглядача німецької газети Süddeutsche Zeitung Юліана Ґанса.

Так, російське інтернет-видання «Газета.Ru» повідомило про те, що на кілька десятків російських солдатів заведено кримінальні справи за статтями «самовільне залишення частини» і «дезертирство» за те, що вони втекли, не захотівши воювати в Україні. Тепер військовим загрожує від 5 до 10 років ув’язнення. Як передає видання, «обвинувачувані служили контрактниками в Майкопській розвідувальній бригаді. З Майкопа їх перекинули на полігон «Кадамовський» у Ростовській області, який розташований поблизу українського кордону і який контролюють сепаратисти прикордонного пункту Новошахтинск».

Мати одного з обвинувачених розповіла виданню, що її син по телефону розповів їй про жахливі умови, в яких довелося перебувати йому і його товаришам по службі: «Спали на кинутих на землю дошках, перші три дні годувалися в ополченців, що стояли поряд». А коли їм дали підписати якийсь документ, її син, як йдеться далі, самовільно поїхав у Майкоп. 20-річний гранатометник Іван Шевкунов тричі писав рапорт про звільнення, але так і не отримав відповіді. Військова прокуратура Південного військового округу вказала у своїй постанові зовсім інше: мовляв, Шевкунов «виявився не готовий переносити тягар і злигодні військової служби».

Адвокат Тетяна Чернецька, яка захищає п’ятьох обвинувачених контрактників, каже, що їм обіцяли платити по вісім тисяч рублів на добу. В цілому, останнім часом, на її думку, число тих, хто відмовляється служити, суттєво зросло: за офіційною статистикою майкопського гарнізонного суду, за останні півроку через самовільне залишення місця служби було винесено 62 обвинувальних вироки. При цьому за попередні п’ять років подібних випадків було лише 35, йдеться в матеріалі.

За матеріалами InoPressa

Читайте: Доповідь «Путін. Війна»: успіхи бойовиків забезпечує армія РФ

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ