Чаус погорів на хабарі в 150 тисяч доларів
Чаус погорів на хабарі в 150 тисяч доларів

Судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, якого днями викрили на хабарництві, не було вдома, де йому планували вручити повідомлення про підозру. Наразі його місце перебування невідоме. Про це написав народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Борислав Береза на сторінці в Facebook.

«Сиджу зараз з Назаром Холодницьким (голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, – ред.) і Ярославом Юрчишиним (виконавчий директор Transparency International Ukraine, – ред.) – остання новина щодо судді-хабарника Чауса. Ця падла все ж втекла. Вдома його немає», – написав Береза.

На думку нардепа, є кілька варіантів, де може перебувати Чаус:

«1. Він ховається десь в Україні і тоді є ще шанс його зловити. 2. Він ховається в українському Криму, який зараз анексовано і його затримання зараз буде проблематичним. 3. Він в Білорусі й тоді шанси повернути його є. Мінімальні, але є».

Якщо ж Чаус вже перебуває на території РФ, то повернути його, на думку нардепа неможливо, «тому що Росія злодіїв, убивць, корупціонерів й покидьків не видає. Вони їй потрібні самій».

Раніше у САП заявили, що підозру судді Дніпровського районного суду Києва Чаусу можуть вручити 11 серпня за місцем проживання. 10 серпня він взяв відпустку до 1 вересня. 

Як повідомляв Інформаційний Акцент, суддю Миколу Чауса 9 серпня піймали на хабарі: він вимагав та отримав 150 тисяч доларів США (понад 3,7 млн. грн.). При цьому правоохоронці виявили банку з грошима.

Чаус на посаді судді займався багатьма резонансними справами. Зокрема, він ухвалював рішення проти Автомайдану наприкінці 2013-го – початку 2014 років, пізніше вів справу Геннадія Корбана та скасував розшук Юрія Іванющенка – завдяки цьому «Юра Єнакіївський» зняв у європейських судах заборону на пересування Європою і зміг виїхати з Росії в Монако.

Чаус підпадав під люстрацію, входив у список на люстрацію Мін’юсту, однак продовжував працювати суддею.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ