Антон Силуанов заявив, що є єдина можливість врегулювання питання з боргом – звернутися до суду
Антон Силуанов заявив, що є єдина можливість врегулювання питання з боргом – звернутися до суду

Росія судитиметься з Україною через так званий борг Януковича у 3 мільярда доларів у Високому суді Лондона. Кремль уже подав відповідний позов. Про це повідомив міністр фінансів РФ Антон Силуанов, інформує Bloomberg.

«Ми багато разів заявляли про готовність обговорювати можливість двостороннього позасудового врегулювання питання погашення Україною своїх зобов’язань перед Росією… єдине вирішення питання – звернення до суду, що і було зроблено», – сказав Силуанов.

Нагадаємо, Рада директорів МВФ 16 грудня визнала офіційний статус російської позики Україні у $3 млрд., наданої в грудні 2013 року уряду Азарова-Януковича.

Міністерство фінансів України і уряд РФ не досягли згоди щодо умов реструктуризації облігацій зовнішнього державного боргу на суму 3 млрд дол., термін погашення яких настає в грудні 2015 року. Раніше Президент Росії Владімір Путін анонсував рішення уряду РФ про те, що РФ готова відкласти платежі за боргом до 2016 року.

Нагадаємо, 8 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила рішення про зміну правила кредитування, дозволивши продовжувати підтримку країн, які мають суверенну заборгованість. Це рішення дозволить Україні й надалі отримувати підтримку МВФ, навіть якщо вона пропустить виплати за так званим «боргом Януковича».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ