Амадини
Пара амадинів

Науковці вирішили з’ясувати, як амадини, яскраві родичі горобців, розподіляють обов’язки у своїй родині і чи не застосовують при цьому голосові сигнали, пише Nacked Science. Ученим уже відомо, що ці птахи навіть яйця висиджують по черзі. І поки один залишається в кублі, партнер вирушає на пошуки їжі.

Орнітологи уважно стежили за поведінкою 12 пар птахів і застосували досить жорстоку хитрість. Після того, як самцеві півгодини на полювання спливали, його «затримували на роботі», не дозволяючи повернутися до гнізда протягом години. Після повернення самця до гнізда пташина пара починала «розмовляти» у прискореному режимі, на підвищених тонах.

А от після такої дискусії самка вирушала за їжею. Цікаво, що вона могла на знак протесту теж повернутися пізніше визначеного терміну. Більш того, запізнення залежало не тільки від часу запізнення її партнера, але і від часу, який вони провели за сваркою після його повернення. Якщо суперечка пари тривав кілька хвилин (самець встигав видати близько 40 «виправдовувальних» писків), то самиця проводила вдома 20-60 хвилин. Якщо довше, то вона намагалася повертатися раніше.

Орнітологи наголошують, що  така поведінка свідчить про головне: птахи не просто механічно розподіляють обов’язки порівну. Вони ще й «говорять» про них і про їх дотримання.

Читайте: Піша прогулянка понад тисячі гусей заблокувала швидкісну магістраль у Піднебесній

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ