Людству слід готуватия до аномальної спеки
Людству слід готуватия до аномальної спеки

За даними американських і японських метеорологів, перші шість місяців цього року були найтеплішими за всю історію інструментальних спостережень. Середня температура, зокрема, поверхні океанів була на 0,85 % вищою за середню температуру в XX столітті, що становила 15,5 % Цельсія.

Як повідомляє newsru.ua із посиланням на Центр новин ООН, Клер Нулліс із Всесвітньої метеорологічної організації не береться стверджувати на 100 відсотків, що аномальна спека – прямий наслідок зміни клімату. Проте вона цілком вписується до існуючих моделей. «Все, що ми спостерігаємо, збігається з нашими очікуваннями в зв’язку зі зміною клімату, – сказала Нулліс. – А цей сценарій передбачає, що періоди аномальної спеки будуть все частішими, більш інтенсивними і тривалими. Якщо порівнювати з аналогічним явищем в 2003 році, то нинішня спека настала надзвичайно рано». Вона зазначила, що високі температури будуть триматися і надалі.

Незвично високі температури спостерігаються практично у всій Євразії, Південній Америці, Африці, Австралії і на заході Північної Америки. На сьогоднішній день найбільше від спеки страждають Балкани та Південна Європа. У східних і південних районах США спека не збирається спадати і досягає 38-40 градусів Цельсія. Як відомо, у Японії 14 осіб померли і більше 6 тис. були госпіталізовані через спеку, яка тримається вже кілька тижнів. Зазначається, що у деяких регіонах температура тривалий час трималася в районі 35 градусів за Цельсієм. Рекорд встановлено в Такаді, де температура досягла 39 градусів. У деяких північних регіонах побито рекорди 1976 року. Загалом цього року через спеку в Японії загинули 25 людей і 14 тис. були госпіталізовані. Раніше через аномальну спеку цього року в Індії загинули понад 800 людей, а в Пакистані – більше тисячі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше науковці визнали: навіть якщо всі країни світу, нарешті, домовляться про давно заплановане різке обмеження викидів вуглекислого газу, Світовий океан – основне сховище тепла на планеті – й далі нагріватиметься найближчі сотні, а може, й тисячі років.

Нагадаємо, експерти вже дали українцям поради, як пережити найспекотніші дні літа.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ