Путін, Обама
У ході Генасамблеї ООН відбудеться зустріч президентів США та Росії

Яким би неприємним це не було б для Барака Обами, але в нього, як у Президента США, немає іншого вибору, окрім як співпрацювати з президентом Владіміром Путіним, якщо сирійській кризі треба покласти край, пише The New York Times у своїй редакційній статті у зв’язку з запланованою на понеділок зустріччю двох лідерів у Нью-Йорку.

Ані Обама, ані Путін не стоять на твердому ґрунті, вважають автори статті. Американські зусилля з підготовки помірних сирійців із тріском провалилися, тож, стає все яснішим, що «Ісламській державі» неможливо ефективно протистояти без політичного врегулювання в Сирії між режимом Асада та опозицією. Тому не виключено, що підопічний Путіна тимчасово залишиться при владі. «Путін, можливо, і справді хоче тільки опинитися в центрі уваги. Але найнадійніший спосіб для Обами з’ясувати, що й до чого – поговорити з ним і подивитися, чи можуть Росія та Америка щось зробити разом у Сирії. У цьому немає нічого принизливого», – йдеться у статті.

У свою чергу, оглядачі The Washington Times вважають, що притиснутий до стіни, Путін намагається викараскатися з глибокої кризи. Поєднання все нижчих цін на нафту й газ, західних санкцій, накладених для покарання за агресію на Україні, й напруженості через наближення виборів стане болючим випробуванням для російського режиму. «Росія домоглася прогресу в переоснащенні своїх військовиків, але відправка російських експедиційних сил до Сирії – це жахлива авантюра», – зазначається в статті. Режим Асада доживає останні дні, вважає редакція, і, можливо, Путін створює середземноморський анклав для його алавітскої меншини.

Тим часом видання The Daily Beast аналізує інтерв’ю Путіна на CBS. Напередодні зустрічі з Обамою Путін перемкнувся на інший режим риторики – зі «злого поліцейського» на «доброго поліцейського», зауважує оглядач Бен Німмо. Господар Кремля чекатиме від Обами «відкритості у визнанні того, що курс США в Сирії провалився, Башар Асад – єдиний учасник сирійських подій, здатний розгромити тероризм, а найкраще, що можуть зробити США, – це припинити бойкот Росії та приєднатися до неї в боротьбі з ІГІЛ». Аби викрити вади в плані Путіна, Обама повинен вимовити «всього чотири слова: Іран, географія, газ та Україна», радить Німмо.

“Путін сказав Роузу, що особисто говорив із королями Йорданії та Саудівської Аравії, а також із президентом Туреччини. Але, щоб залучити їх до військового альянсу, де також були б пристуні Асад та Іран, буде потрібною майстерна дипломатія на межі дива”, – зазначається в статті. Путін приїде до Нью-Йорка з надією багато почути про Сирію й аж нічого – про Україну. «Розвіяти його надії – це в інтересах Заходу в цілому», – йдеться в статті.

На думку колишнього представника США в ООН Джона Болтона, Путін може нав’язати президентові Обамі свої інтереси, користуючись відсутністю у Білого дому зовнішньополітичної стратегії і вакуумом, що утворився після відходу США з Близького Сходу, пише La Repubblica. «Було б краще, якби саміт Обама – Путін не закінчився нічим конкретним», – твердить експерт. «Вже зрозуміло, що Кремль намагається повернути Росії роль великої світової держави. І на Близькому Сході в цьому плані існує єдина можливість: Москва практично була відсутня в регіоні відтоді, як Садат вигнав із Єгипту російських військових радників, але нинішній «вакуум» Обами дозволяє їй влаштуватися у Сирії та виступати в ролі привілейованого співрозмовника», – зазначає Болтон.

Відповідаючи на запитання, чи не чи сприяв сам Захід виникненню хаосу й ісламського екстремізму в країнах, де були повалені старі авторитарні режими, Джон Болтон зазначає: «Слід розглядати кожен випадок окремо: в Єгипті не слід було позбуватися Хосні Мубарака, але надання військової підтримки в боротьбі проти Каддафі було правильним, оскільки Триполі готував нову терористичну кампанію, на зразок вибуху літака PanAm у небі над Шотландією».

Путін та Обама в Нью-Йорку говоритимуть про Україну. «Путін спробує отримати якісь знижки щодо санкцій, – упевнений Болотон. – Я бачу єдиний варіант, аби протистояти Москві: постачати зброю українцям і забезпечувати їхню військову підготовку, як це було в минулі часи в Афганістані. Росіяни повинні заплатити високу ціну за вторгнення».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 вересня у США в ході Генасамблеї ООН відбудеться зустріч Президентів США та Росії. Путін з Обамою мають намір поговорити про низку важливих питань. Зокрема, лідери країн торкнуться питання війни в Україні та Сирії. Востаннє вони зустрічалися у форматі сам-на-сам в листопаді 2014-го.

Читайте: Поки Обама чекає Путіна до себе «на килим», Нью-Йорк протестує проти візиту російського президента (фото)

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ