Всесвітній день туалету
Світ відзначає День туалету

Всесвітній день туалету відзначається 19 листопада в багатьох державах світу. Цей особливий день було затверджено Генеральною асамблеєю ООН у 2013 році. Проблема антисанітарії в країнах третього світу тоді розглядалася в ООН разом з проблемою ядерного Ірану, зазначає NEWSru.co.il. Мета Всесвітнього дня туалету – привернути увагу до проблем гігієни та санітарії.

У день свята організація WaterAid опублікувала звіт, згідно з яким в світі понад 2,3 млрд. людей не мають доступу до приватних туалетів, які відповідають нормам гігієни. Більш 650 млн. не мають доступу до чистої води. При цьому проблеми є як в бідних країнах, так і в цілком розвинених. Серед таких держав ситуація з громадськими та приватними туалетами найгірша в Росії, Молдові, Румунії, Болгарії, Латвії, Ірландії, Македонії, Литві, Албанії та Білорусі, стверджують експерти. Зокрема, в РФ, за їхніми даними, доступу до приватних туалетів, що відповідають нормам, не має більше чверті населення країни (27,8%), у Молдові – 23,6%, в Румунії – 20,9%.

У число країн, де ситуація з доступом населення до безпечних туалетів погіршилася, входить і Грузія. За даними WaterAid, проблем з каналізацією в країні не мають 86,3% жителів, тоді як на початку 1990-х років таких було 97,8%. У звіті це пов’язується з російсько-грузинською війною 2008 року і нанесеним нею, на думку західних експертів, збитком грузинській інфраструктурі й економіці.

Але найбільш тяжке становище в країнах Африки. Тут найгірша ситуація з доступом населення до нормальної каналізації склалася в Південному Судані, де, за даними дослідників, доступу до туалетів, які відповідають основним нормам гігієни, не мають 93,3% жителів. За цим показником країна посідає останнє місце в рейтингу WaterAid, випереджаючи Нігер (89,1%), Того (88,4%) і Мадагаскар (88%).

Недотримання санітарних норм веде до поширення хвороб. «Діарея є однією з трьох найбільш поширених причин смерті маленьких дітей по всьому світу, разом з пневмонією та малярією», – зазначають в WaterAid. На думку організації, більшості з цих смертей (58%) можна було б запобігти за допомогою чистої води, а також дотримання санітарних норм і правил гігієни, включаючи миття рук з милом. Це дозволило б рятувати 315 тис. дитячих життів щорічно.

Нагадаємо, ініціатива установи Дня туалету належить Сінгапуру. Тимчасовий повірений у справи цієї країни при ООН Марк Нео висловив надію на те, що ця ініціатива «буде підтримана на місцевому, національному, державному та міжнародному рівнях усіма зацікавленими сторонами відповідно до їх пріоритетів, потребам і специфічних обставин». Нео нагадав, що сінгапурський підприємець Джек Сім, якого називають «Містер Туалет», заснував у 2001 році Всесвітню туалетну організацію, до неї входять вже 534 учасники з 86 країн світу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ