Лаґард
Корупція призводить до уповільнення зростання економіки та збільшення нерівності у доходах, вважає глава МВФ Крістін Лаґард

Корупція вражає світову економіку. Втрати ВВП становлять близько 2%, що дорівнює 1,5-2 трильйонам доларів щороку. Про це йдеться у дослідженні Міжнародного валютного фонду (МВФ), передає DW.

«У той час, як прямі економічні втрати від корупції добре відомі, непрямі втрати можуть бути ще більш істотними і руйнівними. Вони призводять до уповільнення зростання економіки та збільшення нерівності у доходах», –заявила глава МВФ Крістін Лаґард.

Вона додала, що корупція здійснює «значний руйнівний вплив на суспільство», оскільки підриває довіру громадян до уряду, а також етичні норми у суспільстві.

Для розв’язання проблеми корупції МВФ, з одного боку, пропонує посилити антикорупційні закони, а з іншого – надати бізнесу більше можливостей для зростання за допомогою ослаблення законодавчих норм. Останній захід, на думку МВФ, може обмежити можливості для хабарництва.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за версією видання The Economist, Україна потрапила на п’яту сходинку в рейтингу «кумівства». Завдяки своїм родичам і друзям при владі мільярдери по всьому світу отримали до 2 трлн. доларів за 10 років.

Перше місце в антирейтингу дісталось Росії. Олігархи зі зв’язками в Кремлі відбирають у країни більше 18% ВВП. На другій сходинці опинилась Малайзія та Філіппіни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ