Китай криза
Китайська криза може спровокувати найбільший глобальний спад за останні 50 років

Німеччина переймається наслідками для своєї країни через уповільнення зростання китайської економіки, пише німецька газета Die Welt.

«Майже 40% світового економічного зростання припадає на Китай. Тому нинішній спад у КНР може мати серйозні наслідки для всього світу. А надто для німців», – йдеться в статті. Фахівці акцентують увагу на нинішньому спаді економіки Китаю, зазначаючи, що наступна глобальна рецесія може початися саме в КНР.

На даний момент Німеччина все більше відчуває на собі негативні наслідки спаду китайської економіки. МВФ також підтверджує високий експортний ризик Німеччини у зв’язку з цим процесом. Найближчими роками больові точки розвитку світової економіки, найімовірніше, будуть припадати переважно на Китай, – кажуть експерти.

Стійкий спад у Китаї в найближчі кілька років знизить зростання світової економіки на рівень нижче ніж 2%, тобто фактично призведе до глобальної рецесії. Це може бути першим глобальним спадом за останні півстоліття. Експерти підкреслюють, що Німеччина сильно залежить від економічної ситуації за кордоном. Тривалий період повільного зростання в основних економіках на багатих і ринках, що розвиваються, або спад в економіці Китаю, завдасть німецькій економіці суттєвого удару, – акцентують економісти.

Негативно вплине спад і на ринки, що розвиваються. Зокрема, фахівці відзначають у цьому зв’язку «незрозумілі перспективи» і для країн БРІКС.

До слова, економіка Китаю сповільнила зростання вперше з 2009 року. Як відомо, 7 липня китайська фондова біржа обвалилася, втрати сягнули близько 3 трильйонів доларів. Критична ситуація виникла через використання боргів для купівлі цінних паперів, що породило побоювання появи «економічної бульбашки». Влада КНР намагалася стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, зменшивши торговельні збори тощо. Але це не спрацювало. Згодом Пекін почав масово скуповувати знецінені акції через обвал фондової біржі.

Читайте: «Тіньове ЦРУ» опублікувало прогнози на 10 років: колапс Росії, розкол Європи та 16 міні-Китаїв

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ