Пікетування парламенту
Пікетування Верховної Ради проти змін до Конституції

Понад 5 тисяч активістів партії «Свобода» сьогодні зранку, 31 серпня, пікетують Верховну Раду, вимагаючи не допустити змін до Конституції України, які, на переконання націоналістів, означають фактичну капітуляцію перед Кремлем.

Як передає з місця подій наш власний кореспондент, перед пікетувальниками парламенту виступили лідер партії Олег Тягнибок та нардеп від «Свободи» Андрій Іллєнко.

Тягнибок заявив: «Ця влада, яка нині намагається змінити Конституцію, не говорить правду, про що там насправді йдеться. Постійно розповідають, що немає жодного «особливого статусу Донбасу». Але це неправда, бо є Перехідні положення, є  пункт 18 тих положень, який відсилає до окремого закону, проти якого ми ще рік тому протестували». Він процитував пункти цього закону, які у разі ухвалення змін до Конституції фактично зафіксують капітуляцію перед путінською Росією.

Андрій Іллєнко у своєму виступі наголосив, що з питанням змін до Конституції відбувається маніпулювання: «Дехто вже добалакався до того, що всі, хто проти цих змін, – агенти Кремля. Виходить, що противники того, аби частина України, згідно з планом Путіна, отримала якийсь спеціяльний статус (по суті на нашій території ми визнаємо цю сепаратистську гангрену та легалізуємо її), – це союзники Путіна? Добре ж вони навчилися перекладати з хворої голови на здорову!..».

За словами нардепа-«свободівця», насправді запропоновані зміни призведуть до того, що на окупованих територіях Донбасу не лишиться жодної української влади, а «бандюки»-бойовики легалізуються й самі стануть «законною владою», а Україна ще й змушена буде за це платити: «На окупованих територіях не може бути жодних «особливих статусів» чи «особливого» місцевого самоврядування, і закликав усіх народних депутатів пам’ятати про присягу і відстоювати інтереси народу, а не «кнопкодавити за командою згори».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ