російське ТБ
Російській матері-одиначці загрожує 4 роки в’язниці за пошук альтернативи офіційній телеверсії подій в Україні

В Єкатеринбурзі починається судовий процес над матір’ю-одиначкою Катериною Вологженіновою, яку звинувачують у «пособництві терористам» за публікацію проукраїнських постів у соцмережах. Про це повідомляє Настоящее время.

Вологженінова розміщувала на своїй сторінці в соціальній мережі матеріали, пов’язані з подіями в Україні. Федеральна служба безпеки Росії вважає їх екстремістськими. Темою української кризи жінка зацікавилась минулого літа. Шукала альтернативу офіційній телеверсії подій, читала, «репостила». Але за її онлайн-життям стежили не лише 52 друга, але й інтернет-експерти спецслужб. Під приводом ремонту якогось кабелю до неї в будинок увірвалися з обшуком. Вилучили комп’ютер, планшет, телефон. Навіть диски з дитячими святами. Нещодавно надіслали папір, де пояснили, у чому провина жінки перед країною.

«У розпалюванні ненависті до соціальних груп, «ополченців» – добровольців із Росії, тих, хто воює на боці «ополчення», до представників влади в сучасній Росії», – зачитує обвинувачення Вологженінова. Тепер її прізвище – у списку «пособників терористів» на головній сторінці сайту Федеральної служби фінансо-бюджетного нагляду Росії.

Коментувати звинувачення наважилась лише прокуратура. Якщо коротко, автори деяких матеріалів, яких «лайкала» і «репостила» Катерина, – «визнані екстремісти». І за інтернет-солідарність з їхньою думкою, забороненою в Росії, можуть позбавити волі на 4 роки.

«Саме їхнє копіювання, розміщення посилань на ці матеріали вже є злочином, відповідно, за скоєння цього злочину жінку і притягнуто до кримінальної відповідальності», – заявила старший помічник прокурора Свердловської області Марина Канатова.

Читайте: Полювання на відьом: ще одного росіянина звинувачують у держзраді

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ