Батальйон особливого призначення Січ
Батальйон особливого призначення Січ

12 червня 2015 року виповнюється рік від створення батальйону особливого призначення МВС України «Січ». За цей час «січовики» несли службу у Словʼянську, в районі Горлівки та Дебальцевого, у Кураховому, Пісках та Авдіївці, брали участь у спецопераціях, зокрема у зачистці Мар’їнки 4-6 червня. Про це повідомляє воєнна прес-служба партії «Свобода».

За рік 10 бійців було поранено, 5 нагороджено відзнакою «За відвагу в службі». Загалом до червня цього року «січовики» здійснили 9 ротацій на Схід, а нині контролюють українські позиції в Авдіївці, Пісках та Кураховому. Гасло батальйону – «Свобода і Честь!»

Бійці батальйону у Пісках
Бійці батальйону у Пісках

Як розповідають «січовики», батальйон почав творитися ще на Майдані – до перших смертей. Унікальний він тим, що тут воюють півтора десятка депутатів-свободівців – від парламентарів до представників місцевих рад. Крім того, у «Січі» воюють студенти, що взяли академвідпустки, шахтарі з Донбасу, колишні закрійники одягу, меблевики, педагоги, економісти, історики, багатодітні батьки, свободівці з Криму, бізнесмени, будівельники, юристи та представники багатьох інших професій, що лишилися позаду. Адже зараз вибором «січовиків» стала збройна боротьба проти окупанта.

«Січ» лишається зразковим батальйоном, який прагне бути на передовій, а не відсиджуватися в тилу.

Боєць Січі Наталя Первіненко
Боєць Січі Наталя Первіненко

«Наразі на передовій є лише два батальйони МВС – це «Січ» та «Київ-2». Тому ми виконуємо не лише покладені на нас апріорі міліційні функції, а ще й воюємо з ворогом на передових позиціях в Авдіївці та Пісках. «Січовики» зарекомендували себе з найкращого боку, як справжні професіонали. Тому командування нам довіряє та доручає відповідальні завдання, які потребують хороших військових навичок і професіоналізму», – говорить командир батальйону «Січ» Олександр Писаренко.

Зачистка в Мар'їнці
Зачистка в Мар’їнці

Винятковість батальйону полягає й у тому, що крім збройної боротьби, він взяв на себе й просвітницьку роботу з місцевим населенням.

«Російсько-українська війна точиться не лише за територію, а й за світогляд і мову. Ми проводимо зустрічі зі школярами, беремо активну участь у культурних акціях на підприємствах та в музеях. На свята вітаємо мешканців та допомагаємо продуктами багатодітним сім’ям», – розповідає один з ініціяторів культурної місії «Січі», командир роти Максим Морозов.

Командир батальйону з дітьми
Командир батальйону з дітьми

Аби привітати «січовиків», націоналісти з усієї України записують відеозвернення, які публікують на сторінці батальйону (goo.gl). Цю акцію підтримали і авторитетні в суспільстві особи, зокрема Патріярх Київський і всієї Руси-України Філарет, Архієпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко), Голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок, кінорежисер Михайло Іллєнко, рок-гурт «Кому Вниз», вояки УПА Мирослав Симчич та Теодор Дячун, письменники Роман Коваль, Віталій Капранов, Михайло Слабошпицький та чимало инших достойників. Їхні звернення буде опубліковано на сторінці батальйону у Facebook.

Після зачистки в Мар'їнці
Після зачистки в Мар’їнці

«Січовиків» можна підтримати не лише відеопривітаннями, але й фінансово. Кошти для спорядження, якого бракує, вояки збирають на картку Приват 5168 7572 4779 9515 (Контарчук Владислав Ігорович).

Особисто привітати «січовиків» можна буде під час їхньої ротації зі Сходу та на Схід, про що буде повідомлено згодом.

Довідка: «Легіон Свободи» – комбатантське об’єднання усіх свободівців, які в складі Збройних Сил України, Національної гвардії, спецпідрозділів МВС та добровольчих батальйонів беруть участь у російсько-українській війні. Очолює «Легіон Свободи», до складу якого входять понад 1000 свободівців, командир «Карпатської Січі» Олег Куцин.

Командир "Легіону Свободи" Олег Куцин
Командир “Легіону Свободи” Олег Куцин

Бійці «Легіону Свободи» проходять службу в різних військових підрозділах ЗСУ та МВС, а саме: батальйон «Січ» МВС налічує 93 бійців-свободівців, «Карпатська Січ», яка нині проходить процедуру легалізації в ЗСУ – 76, Національна гвардія – 71 ( в тому числі 24 – «Азов», 11 – «Донбас»), решта підрозділів МВС – 50, Збройні Сили України – 367 (в тому числі 26 – в «Айдарі»), Прикордонні війська – 14, ДУК ПС – 7. Пройшли медкомісію, але ще не мобілізовані – 78.

До «Легіону Свободи» входять 136 депутатів різних рівнів рад та інших посадових осіб органів державного управління та місцевого самоврядування: 6 народних депутатів України (Руслан Кошулинський, Юрій Сиротюк, Олексій Кайда, Маркіян Лопачак, Андрій Тягнибок, Олександр Марченко), 13 депутатів обласних рад (в т.ч. 1 – голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук), 55 депутатів районних рад (в т.ч. 1 голова районної ради), 47 депутатів міських рад (в т.ч. 3 секретаря міських рад), 8 екс-голів РДА, 6 – інших посадових осіб.

На війні «Легіон Свободи» втратив 15 бійців. Це Олексій Коновалов (13 БТРО), Володимир Зюзь («Айдар»), Віктор Голий (42 БТРО), Антон Цедік («Донбас»), Віталій Коломієць («Донбас»), Микола Томак (34 БТРО), Віктор Лавренчук (І ОТБ), Віктор Цимбал («Січ»), Ігор Каплуненко (НГУ, батальйон ім. С.Кульчицького), Володимир Степанок (57 ОМБ), Анатолій Чупилка (95 ОАМБ), Олександр Чирцов («Карпатська Січ»), Дмитро Коряк («Азов»), Василь Миханюк (95 ОАМБ), Олександр Єрмаков («Карпатська Січ»).

Атрибут бійця Свободи
Атрибут бійця Свободи

72 бійця «Легіону Свободи» дістали поранення різного ступеню тяжкості.

61 бійця нагороджено найвищою партійною нагородою – золотим значком, із них 11 – посмертно.

24 бійців «Легіону Свободи» нагороджено державними нагородами. Антона Цедіка, Віктора Голого, Віктора Лавренчука, Анатолія Чупилку та Дмитра Коряка – посмертно.

Як писав Інформаційний Акцент, у мережі стартував відео проект «Привітай бійців «Січі».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ