На захисті російських фур
На захисті російських фур

Пятий день в Україні триває оголошена партією «Свобода» блокада руху вантажного транспорту з номерними знаками РФ. Упродовж цього часу у ЗМІ з’являлося чимало повідомлень (очевидно, ініційованих урядом) про нібито відсутність рішучих дій активістів і будь-яких перешкод для руху російських фур. Але націоналісти це спростовують – на сайті партії ведуть онлайн-трансляцію перебігу акції з блокування російського вантажного транспорту.

Блокування російських фур біля міста Стрий
Блокування російських фур біля міста Стрий

Віднедавна у ЗМІ почала з’являтись інформація про можливі збитки від блокади, якої, за словами влади, до того ж фактично немає. Так, глава Департаменту автотранспорту Мінінфраструктури Роман Хміль заявив, що блокування російських вантажівок коштуватиме Україні аж 115 мільярдів гривень. За його словами, зупинка російського транзиту для України, яка має суттєву частку доходів бюджету від міжнародної торгівлі та транзитних потоків – це «інфраструктурна катастрофа», яка призведе до зупинки транзиту до країн Азії, двосторонніх перевезень до РФ тощо. На це у «Свободі» також відповіли – висміяли цю позицію та навели аргументи, чому країна не втратить статусу транзитної держави.

Російські фури під конвоєм поліції
Російські фури під конвоєм поліції

Інформаційний Акцент, користуючись інформацією прес-служби зазначеної політсили, спробував підбити проміжний підсумок блокади «свободівцями» російських фур за перші 5 діб.

Заблоковані фури. Буковина
Заблоковані фури. Буковина

З’ясувалося, що станом на 1 березня 2016 року активісти політсили блокують чи відстежують рух російського вантажного транспорту у 8 областях України: Закарпатській, Львівській, Волинській, Чернівецькій, Рівненській, Івано-Франківській, Житомирській та Сумській областях. Загалом за цей час активісти зупинили приблизно 200 російських фур. Значна частина з них повернулася в тому напрямку, звідки приїхала, дехто проривався через блокаду на високій швидкості, левова частка вантажівок пройшла блокаду в супроводі поліції. Про хронологію перебігу подій та точну кількість блокованих за цей час транспортних засобів читайте тут.

Заблоковані вантажівки поблизу Львова
Заблоковані вантажівки поблизу Львова

Судячи з оприлюдненої «Свободою» інформації, блокада все ж відбувається і таки добряче дошкуляє російським перевізникам. Громадяни РФ уже скаржилися на «свободівців» у Нацполіцію, «рішати» питання із блокувальниками намагалися різноманітні підозрілі особи. Ба більше, асоціація міжнародних автоперевізників заявила, що українська поліція готова супроводжувати російські вантажівки територією України на платній основі – за таксою 1170 грн. Спочатку у Департаменті комунікацій МВС України не підтвердили і не спростували такі дані. Але згодом стало відомо, що Національна поліція таки надає платну послугу супроводу транспортних засобів територією України, але на добровільній основі.

Заблоковані фури у Житомирській області
Заблоковані фури у Житомирській області

Отож, багато це чи мало – 200 фур за 5 днів? Якщо припустити, що кожна така фура – це до 20 тонн вантажу, то йдеться про чотири тисячі тонн товарів. Якби не колабораціонізм уряду – можна було би вести мову про серйозну асиметричну відповідь на економічну війну, розв’язану державою-окупантом у доповнення до військової агресії.

Фото: прес-служба «Свободи», соціальні мережі.

Ян Борецький, спеціально для видання Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ