Садовий 2
Львівський голова через ЗМІ зводить наклеп на націоналістів, стверджують у ВО «Свобода»

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» позиватиметься через суд до міського голови Львова Андрія Садового. Такий крок у партії пояснюють тим, що львівський голова через ЗМІ зводить наклеп на націоналістів, говорячи відверту неправду про побиття львів’ян біля міської ради й ситуацію із вивозом сміття з міста. Про це повідомляє прес-служба партії.

У ВО «Свобода» наводять приклади брехні Садового та спростовують її доконаними фактами.

«В суботу почалася пожежа, а вже в неділю «Свобода» ініціювала позачергову сесію міської ради. В понеділок, коли люди потрапили під завал, вже кричали: «Садового у відставку!», – інтерв’ю «Українській правді» за 14 червня 2016 року.

Слід зазначити, що позачергову сесію Львівської міської ради щодо трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі ініціювали у вівторок, 31 травня, на колегії Львівської міської ради представники усіх фракцій, включно із «Самопоміччю». Ба більше, сам Садовий наголошував, що важливим питанням цієї сесії є спрямування додаткових б’юджетних коштів на подолання наслідків катастрофи у Грибовичах» – зазначає прес-служба політсили.

«Блокують вивіз сміття, як правило, організації, пов’язані з партією ВО «Свобода». Вони блокують в Золочеві, Мостиськах, є проблеми в Буську, Бродах, Новояворівську», – інтерв’ю «Українській правді» за 14 червня 2016 року.

Це наклеп без жодного факту й жодного імені. Намагаючись перекинути власну відповідальність, Садовий звинувачує у блокуванні вивозу сміття усіх: політичні партії, голову обласної державної адміністрації, громади сіл і селищ, Президента, колишній режим тощо. Натомість він не згадує, що за останні 10 років відмовив 43-м інвесторам, які були готові побудувати сміттєпереробний завод. Водночас маємо наголосити, що «Свобода» не здійснювала жодних акцій із блокування вивозу сміття зі Львова», – йдеться у повідомлені націоналістів.

«Коли УНА-УНСО і «свободівці» вривалися в Ратушу, коли почали бити людей, коли почали використовувати сльозогінний газ, то я собі не уявляю, щоби було в Ратуші, якби поліціянтів не було в середині. Була би велика біда і пролилася кров», – брифінг за 9 червня 2016 року у Львівській міській раді.

«Свобода» не проводила жодних акцій 9 червня 2016 року біля міської ради. Офіційну позицію партії висловили депутати міської ради в сесійному залі під час пленарного засідання та голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Руслан Кошулинський. Секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило напередодні пленарного засідання публічно пообіцяв усім активістам, що кожен із них матиме можливість вільно висловитися на сесії. Натомість міський голова у цей день вирішив заховатися за кордонами міліції, а в приміщення міськради, за його проханням, нагнали більше півтисячі спецпризначенців. Очевидно, що Садовий не прийшов на сесію, бо мав звітувати про ситуацію навколо Грибовицького сміттєзвалища. У відповідь на спробу активістів 9 червня зайти всередину міської ради спецпризначенці застосували кийки, почали бити людей і труїти газом. З ініціативи «Свободи» було оголошено перерву в роботі сесії, допоки не прийде міський голова і не пояснить, що відбувається і чому правоохоронці спочатку не пускали, а потім побили львів’ян. Проте, Садовий того дня заховався у своєму кабінеті за спинами десятка нацгвардійців та, вочевидь, аж ніяк не збирався звітувати перед людьми», – зазначають у «Свободі».

«Свобода» останніх п’ять років намагалась мене відправити у відставку. А тепер вирішили силовим шляхом захоплювати владу», – брифінг від 09.06.2016 у Львівській міській раді.

«Свобода» вимагала від Садового просто прийти на роботу, на сесію міської ради і прозвітувати перед людьми з приводу того, що було зроблено в питанні міського сміттєзвалища за останні 10 років. Депутати Львівської обласної ради та Львівської міської ради від «Свободи» упродовж останніх п’яти років неодноразово ініціювали ухвалення рішень щодо проблеми вивозу сміття з міста, зобов’язуючи владу Львова до дій. Садовий уже настільки панічно боїться львів’ян, що готовий таку вимогу націоналістичних фракцій називати «спробою силового захоплення влади», – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цими фактами «Свобода» подає на Андрія Садового судовий позов про спростування недостовірної інформації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ