Юрій Сиротюк є директором аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»
Голова фракції ВО «Свобода» у Київській міській раді Юрій Сиротюк

Представники партії «Свобода» вважають хресний хід, влаштований УПЦ Московського патріархату, що на Київ, провокацією і вимагають заборонити його проведення у столиці. Про це повідомляє прес-служба партії.

За словами голови фракції «Свободи» у Київській міськраді Юрія Сиротюка, націоналісти поставили вимогу перед Службою безпеки України, аби вона подала позов до суду з метою заборонити проведення на території Києва акції під назвою «Хресний хід за мир», яку організувала УПЦ МП.

«У лютому 2014 року в Севастополі під хоругвами та з іконами Московського патріархату за спинами жінок та дітей заходили «зелені чоловічки», які окупували Крим. Аналогічно було у Луганську й Донецьку. У нас в країні триває гібридна війна, де диверсії, провокації та світогляд є одним із головних інструментів. В історії були випадки, коли основні колони ворожого війська не могли зайти у столицю, тоді посилали «п’яту колону». Яка гарантія, що цього разу СБУ зможе попередити злочини, якщо це не було зроблено у Луганській та Донецькій областях?»  – наголосив Сиротюк.

Як відомо, хресний хід, організований УПЦ МП, стартував 9 липня з Почаївської лаври в Тернопільській області. 3 липня стартував хресний хід зі Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині. 27 липня, перед святкуванням Дня хрещення Київської Русі, учасники мають намір прибути до Києва.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за даними волонтерів міжнародної спільноти InformNapalm, у хресному ході УПЦ Московського патріархату на Київ можуть взяти участь російські терористи, які воювали на Донбасі. 

Тим часом Українська православна церква Київського патріархату 28 липня проведе богослужіння і власний хресний хід з нагоди річниці Хрещення Київської Русі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ