площа Свободи Харків
Харківська міськрада вирішила не ставити іншого пам’ятника на місці поваленого Леніна на площі Свободи

Харківська міськрада вирішила не ставити іншого пам’ятника на місці поваленого Леніна на площі Свободи й ухвалила рішення перейменувати 173 вулиці. Про відмову від ідеї замінити пам’ятник Леніну якимось іншим повідомив мер Харкова Геннадій Кернес, передає сайт міськради.

Він вважає, що пам’ятник Леніну знесли незаконно і пообіцяв, що харківські архітектори нададуть площі Свободи європейського вигляду. Тим часом у п’ятницю на сесії міськради ухвалили рішення про перейменування 173 вулиць і провулків, 4 парків і однієї станції метро. Зокрема, проспект Леніна перейменують на проспект Науки, сквер Ілліча – на Новобаварський, парк Артема – на Машинобудівний. «За пропозицією Харківської ОДА, площу Руднєва перейменовують на площу Героїв Небесної сотні», – повідомив перший заступник мера Ігор Терехов.

Майже 50 вулицям пропонується повернути початкові назви, або ті, які довгий час використовувались, – Благовіщенська, Різдвяна, Шатиловська. Низка вулиць і провулків носитимуть імена діячів культури і науки, зокрема, артистів Леоніда Бикова та Людмили Гурченко, медиків Любові Малої та Олександра Шалімова, нобелівських лауреатів – фізика Лева Ландау та економіста Семена Коваля.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в Харкові перейменують п’ять районів міста, проте Дзержинський, Фрунзенський та Жовтневий райони назви не змінять.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ