АТО
У Стаханові бойовики влаштували вчителям концерт під дулами автоматів

Явку на концерт, присвячений Дню вчителя, в Стаханові забезпечували силами бойовиків «міністерства держбезпеки «ЛНР». Як повідомляє informator.lg.ua, посилаючись на працівника однієї зі шкіл, це трапилося після того, як педагоги Стаханова, протестуючи проти багатомісячної затримки заробітної плати, колективно відмовилися йти на концерт.

«Моментально були оповіщені представники «міністерства держбезпеки». На концерт у прямому розумінні людей зганяли автоматники», – розповіло джерело. Напередодні Дня вчителя працівникам шкіл в «ЛНР» повідомили, що зарплат цього місяця чекати не варто.

Це не перший випадок невиплати зарплати на окупованому Донбасі. Раніше гірники донецької шахти імені Челюскінців відмовилися спускатися в шахту, вимагаючи виплатити їм заборгованість із заробітної плати. Також у підконтрольній бойовикам Макіївці Донецької області гірники шахти «Ясинівська-Глибока» влаштували акцію протесту. Дві зміни шахтарів відмовилися підніматися на поверхню і вимагали виплати боргів.

Як відомо, у першу неділю жовтня враїнах колишнього Радянського Союзу відзначають День вчителя. У 2015 році це свято припало на 4 жовтня. День педагогів відзначають в Україні, Латвії, Азербайджані, Білорусі, Казахстані та Киргизстані. Існує й Всесвітній день вчителя. За рішенням ЮНЕСКО його відзначають 5 жовтня починаючи з 1994 року.

Президент України Петро Порошенко привітав педагогів з професійним святом. Свої вітання Глава держави висловив у Twitter. «Зі святом, освітяни! Вашими знаннями та серцями сьогодні створюється нова Україна», – написав Порошенко.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ