Національний день вина
У Молдові провалився Національний день вина

У заходах, присвячених традиційному Національному дню вина, який відбувся в Молдові 3 і 4 жовтня, взяли участь близько 25 тисяч осіб, що на 80% нижче показників 2014 року, а збитки від свята склали понад вісім мільйонів євро. Такі дані оприлюднила Національна Федерація з просування туризму, передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові. Причина – масові акції протесту в центрі столиці.

«На жаль, через зміну формату свята (замість площі Великих Національних Зборів у Кишиневі, заходи відбулися на території підприємств-виробників, – ред.), більшість іноземних туристів відмовилися приїхати в Молдову. Загалом збитки від свята склали 8,2 мільйона євро», – повідомив керівник Федерації Олександр Филипски. За його словами, якщо в 2015 році свято відвідали понад 15 тисяч іноземців, то нинішнього року в заходах взяли участь трохи більше 1,5 тисяч туристів.

Нагадаємо, Національний день вина був заснований в Молдові в 2002 році з ініціативи екс-президента Владіміра Вороніна. Традиційно головні заходи відбувалися на площі Великих Національних Зборів у Кишиневі. Однак в умовах безстрокових акцій протесту, які не припиняються в столиці Молдови вже другий місяць, формат свята було змінено й основні заходи відбувалися на території підприємств-виробників алкогольної продукції.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ