Депутат Київради Святослав Кутняк
Депутат Київради Святослав Кутняк

Сьогодні близько пів тисячі киян прийшли під стіни Святошинської райдержадміністрації через масове викрадення теплових лічильників в їхньому районі. Безгосподарська позиція міської влади призвела до того, що лише в одному Святошинському районі теплові лічильники було викрадено в понад 150 будинках. Не дивлячись на те, що святошинці збираються вже не вперше, міська влада відверто ігнорує цю проблему – на мітингу не було жодного її представника. Голова Святошинської РДА, до якого мені вдалося додзвонитись під час акції, повідомив, що його не запрошували, що буцімто він взагалі не знає про мітинг під своєю адміністрацією.

У понеділок громада має прийти в Київраду на комісію ЖКГ, де буде вирішуватися доля тисяч киян, які стали заручниками приватного монополіста «Київенерго», оскільки викрадення теплових лічильників передусім вигідне цій ахметівській компанії, яка завдяки цьому заробляє щонайменше на 30% більше.

Є дві складові розв’язання цієї проблеми:

Встановити охоронну систему лічильників, сигналізацію, щоб унеможливити їх викрадення в майбутньому;

У будинках, в яких лічильники викрали, «Київенерго» має здійснити перерахунок завищених платіжок, на основі показників за аналогічний період минулого року. В будинках, які не мають аналогічного періоду, бо лічильник був встановлений і викрадений в цьому році, зробити перерахунок і нараховувати суми за опалення на основі типового будинку з лічильником. Наприклад, якщо є дві хрущовки, в одній з яких є тепловий лічильник, а в іншій немає, то суми в платіжках мають бути приблизно однаковими.

Нині є два проекти рішення. Мій, яким я пропоную зобов’язати місто встановлювати та утримувати охоронну систему будинку за рахунок міського бюджету, оскільки Кличко постійно хизується мільярдними профіцитами, для усунення проблеми потрібна виключно політична воля очільника столиці.

Водночас голова комісії ЖКГ Володимир Бондаренко разом із заступником Кличка Пантелеєвим протягують інший проект рішення, яким намагаються покласти відповідальність за охорону лічильників на кишені киян.

По-перше, в проекті Бондаренка відсутні будь-які терміни встановлення охоронної системи, що загрожує тим, що розв’язання проблеми можуть штучно затягнути на роки, протягом яких «Київенерго» і далі буде наживатися на киянах. По-друге, навіть якщо охоронна система таки буде колись встановлена, її утримання Бондаренко пропонує покласти на мешканців будинків.

Не дивлячись на постійні заяви лідера «Батьківщини» щодо боротьби з необґрунтованими тарифами «Київенерго», її голова фракції в Київраді системно підіграє Ахметову. Чого тільки вартує його вирішальний голос на комісії ЖКГ, завдяки якому Ахметову вдалося протягнути питання про надання «Київенерго» 448 млн гривень з міського бюджету за ефемерні борги комунальних підприємств, яких по факту вже давно не існує.

За настроями сьогоднішньої зустрічі під райдержадміністрацією, сподіваюсь, що очільник київської «Батьківщини» дослухається до своїх рідних святошинців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ