Святослав Кутняк

З 15 серпня почала засідати робоча група з актуалізації Стратегії розвитку Києва до 2025 року під модераторством міжнародної компанії PricewaterhouseCoopers. За чотири дні роботи в цій групі ще раз пересвідчився, що нинішні очільники міста мають свій «особливий» підхід до розвитку столиці, і він далеко не межує з європейською практикою. Оскільки в цивілізованих країнах стратегія розвитку міста є основоположним документом, фундаментом, який визначає вектор розвитку міста, закладає стратегічні цілі та сектори розвитку. Стратегія стає основою всіх комплексних цільових програм столиці. І тільки потім ухвалюють відповідний бюджет, цифри і показники якого викристалізовуються із вищезазначених програм та стратегій.

На жаль, на сьогодні бачимо кардинально протилежну картину: спочатку ухвалюємо бюджет, і вже під нього підганяємо відповідну комплексну програму, яку затверджують в середині року, а мали би – з 1 січня. І тільки зараз ми сідаємо за круглий стіл у пошуках такої потрібної Стратегії, яку в найкращому разі тільки восени винесуть на громадське обговорення, і ще невідомо, коли її буде ухвалено. Натомість, це не заважає пропонувати дуже правильні ініціативи на таких робочих групах. Але сам підхід до «внутрішньої конституції міста» (Стратегії) вже насторожує.

Модератори даної робочої групи, на мій погляд, щиро хочуть допомогти місту. Вони розбили Стратегію по різноманітним напрямках. Найцікавіше, що представники профільного департаменту, який повинен був би відповідати за розбудову міста, а саме Департаменту містобудування та архітектури, просто не з’явилися. Це стало для мене ще одним підтвердженням того, що яку б стратегію місто не затвердило, у даного департаменту вона – своя, що слугувала, служить і планує служити далі на користь будівельної мафії та деяких чиновників столиці.

Але найбільше мене здивував розгляд сектору «ЖКГ», в якому я ні слова не почув про один із найважливіших викликів для стратегії міста, а саме – що Київ планує робити з ахметовським монополістом «Київенерго», договір з яким закінчується 2017 року. На мій погляд, це питання мало стояти першим у цьому розділі, бо майже третина ініціатив, які декларували далі, неможливо буде реалізувати без відповідного контролю та управління «Київенерго».

Найважливіше питання для даної Стратегії постає у фінансуванні і у контролі. Щоб гроші, які будуть виділені на мінімізацію проблем міста та створення гідних умов для проживання киян, використовувалися за цільовим призначенням і не осідали в кишенях чиновників.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ