Депутат Київради Святослав Кутняк
Депутат Київради Святослав Кутняк

Після того, як в столиці загострилася проблема з викраденням теплових лічильників, я зареєстрував відповідний проект рішення щодо встановлення охоронної системи в будинках, щоб унеможливити викрадення не тільки лічильників, а й майна будинку, зокрема ліфтових котушок. Цей проект рішення я зареєстрував 7 листопада і виніс на найближче засідання постійної комісії житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу. Члени комісії, розуміючи нагальність даного питання, відразу включили його до порядку денного, щоб вирішити це питання. На засіданні комісії її голова Володимир Бондаренко всіх переконав, що це питання потребує доопрацювання і зняв його для розгляду робочої групи. Всі мої намагання протягом двох тижнів зібрати цю групу відверто саботував заступник Кличка з питань ЖКГ Петро Пантелеєв. Але вже 21 листопада на черговій комісії ЖКГ Володимир Бондаренко на правах голови з голосу вніс тотожний проект рішення про вжиття заходів щодо охорони теплових лічильників. На моє зауваження, що це за відвертий плагіат, пан Бондаренко повторив мою пояснювальну записку з мого проекту рішення.

На чергове запитання, чому голова київської «Батьківщини» не хоче приєднатися до вже наявного проекту рішення, який був поданий набагато раніше і вже розглядався на комісії, Бондаренко відповів вражаючим запитанням: «Скільки тобі років?», та почав хизуватися своїми заслугами перед Батьківщиною…

Крім того, очільник фракції «Батьківщина» Володимир Бондаренко, не приховуючи, розповів про те, що свій проект рішення він зареєстрував на 10 днів пізніше за мій, а саме за день до того, як 18 листопада у Святошинському районі, який найбільше постраждав від викрадення лічильників (155 штук), мали відбутися великі збори громади. Щоб якось продемонструвати свою роботу перед виборцями, які відчули на своєму гаманці відсутність теплового лічильника, колишній нардеп від Святошинського району і зареєстрував аналогічний проект-рішення перед зборами.

Проте, беручи до рук його проект рішення, стає зрозуміло, що крім особистого піару він переслідує ще одну мету. Так, у розділі 1.3 Бондаренко пропонує здійснювати обслуговування охоронної системи лічильників «ЗА РАХУНОК МЕШКАНЦІВ ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ»! Слід відзначити, що саме таку позицію відстоює і заступник Кличка з питань ЖКГ Пантелеєв. Пазл склався! Стало зрозуміло, чому зняли мій проект рішення, чому Пантелеєв саботував робочу групу і чому Бондаренко зареєстрував свій проект рішення.

На відміну від Бондаренка, мій проект рішення передбачає встановлення та утримання охоронних систем за рахунок міста. Адже не можна допустити того, щоб через безгосподарську діяльність влади щодо утримання житлових будинків, кияни ставали заручниками ще одних платіжок. Взагалі дивно, що очільники столиці, які на кожній сесії пишаються мільярдними профіцитами, намагаються скинути на киян свою відповідальність. Незакриті підвали та відсутність будь-яких замків сприяло тому, що теплові лічильники стали легкою здобиччю людей, які мають з цього зиск. Адже історія з викраденням лічильників найбільш вигідна ахметівському «Київенерго», який, будучи монополістом, через це, ще більше наживається на киянах.

Також варто зауважити, що в проекті Бондаренка відсутні будь-які строки, протягом яких мало б відбутися встановлення охоронних систем. А це говорить про те, що цей процес можуть штучно затягувати роками. Замість цього в проекті наявні ініціативи, які знаходяться поза компетенцією Київради.

Важливо зазначити, що це вже не вперше, коли Бондаренко протягує відверто лобістські рішення на користь Ахметова. Так, 26 жовтня в стінах Київради на комісії ЖКГ йому вдалося протягнути питання про надання ахметівському Київенерго 448 млн гривень за ефемерні борги комунальних підприємств, яких насправді вже давно не існує. Рішення було ухвалено, коли голова комісії Бондаренко віддав за це свій вирішальний голос. Отже, попри те, що він весь час на словах критикує Ахметова, на своїй комісії він вкотре підставив йому плече.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ