Путін підписав указ про затвердження нової концепції російської зовнішньої політики
Путін підписав указ про затвердження нової концепції російської зовнішньої політики

Президент РФ Владімір Путін затвердив нову концепцію російської зовнішньої політики. Про це йдеться у відповідному указі глави РФ, опублікованому на офіційному порталі правової інформації Росії.

У документі, зокрема, йдеться про те, що «сучасний світ переживає період глибоких змін». Стверджується, що деякі держави нав’язують іншим свою шкалу цінностей, що призводить до ксенофобії та міжнародних конфліктів.

У стратегії перераховані завдання, на які спрямована зовнішньополітична діяльність Росії. А саме – на зміцнення позицій Російської Федерації як одного з впливових центрів сучасного світу»; зміцнення російських ЗМІ в глобальному інформаційному просторі; «формування відносин добросусідства із суміжними державами».

Разом з тим, у концепції зазначається, що «роль фактора сили в міжнародних відносинах» підвищується в умовах «загострення політичних, соціальних, економічних протиріч». При цьому важливим є використання інструментів «м’якої сили», вважають автори.

Крім того, йдеться в документі, наявні військово-політичні союзи «не здатні забезпечити протидію всьому спектру сучасних викликів і загроз». Однак центром регулювання міжнародної політики Росія, як і раніше, визнає ООН.

Загрозою національній безпеці Росії в концепції автори називають створення глобальної системи ПРО США. РФ, разом з тим, зацікавлена в конструктивних відносинах з Америкою, зокрема з «урахуванням особливої відповідальності двох країн за міжнародну безпеку».

Однак, ідеться в концепції, Москва не сприймає спроб тиску з боку Вашинґтона і залишає за собою право реагувати на недружні дії.

Також в концепції згадано Україну. Росія, згідно з документом, зацікавлена в розвитку зв’язків з українською стороною при дотриманні «своїх національних інтересів».

Крім того, серед російських пріоритетів називається сприяння становленню Абхазії та Південної Осетії як сучасних демократичних держав. Щодо Грузії зазначено, що Москва також зацікавлена в нормалізації відносин із Тбілісі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ